Błękitny baner z elementami pomarańczowo - żółtej tęczy. Napis: Teatrzyk Klubowy, cykl spotkań z teatrem dla dzieci

To już III  edycja spotkań z teatrem „ Klubowy Teatrzyk”

Klubie Słońce serdecznie zaprasza do wspólnego odkrywania magii teatru i zabawy

na cykl przedstawień w dniach: 29 października, 05 listopada, 03 grudnia.

 

Data przedstawienia: 29.10.2021 r. (piątek).

Godz. 18:00

Tytuł : „Dlaczego Odra wylewa?” Legendy dolnośląskie

Czas trwania: 45 min.

Przedstawienie dla dzieci 4-8 lat.

Miejsce: Klub Słońce w Radwanicach.

Studio Artystyczne Arlekin

Jesteśmy miłośnikami sztuki i lubimy eksperymentować z rozmaitymi jej formami. Poprzez nasze bajki chcemy przekazać dzieciom szereg uniwersalnych wartości takich jak: dobro, przyjaźń i pomoc sobie nawzajem. Naszą inspiracją w tym dziele jest wesoły i przyjazny dla dzieci program Przyjaciele Zippiego. Chętnie adaptujemy też stare, klasyczne baśnie niosące w sobie ponadczasowe prawdy. Akcja każdej bajki jest przedstawiana przez postacie zarówno w żywym planie jak i lalki. Wprowadzimy w interakcję naszą publicznością. Tematykę spektakli dobraliśmy tak, aby była ona atrakcyjna i dostępna dla dzieci oraz niosła ze sobą treści wychowawcze. Jednocześnie zadbaliśmy o różnorodność bajek, dlatego też znajdą Państwo w naszej ofercie zarówno znane baśnie, jaki pouczające spektakle m. in. o tym,  że należy dzielić się z innymi, używać zwrotów grzecznościowych, być odpowiedzialnym, dobrym tolerancyjnym a także, jak pokonać nocne strachy.

Opis przedstawienia:

Viadrusa, boga rzeki Odry, najczęściej spotkać można w przybrzeżnych szuwarach. Jego życie płynie wolno, jak wody rzeki, którą włada. Czasem, aby zabić nudę, gra z rakami w bierki, urządza wyścigi z wąsatymi sumami lub bawi się z zielonymi okoniami w berka. Niezbyt urodziwy i nieco już podstarzały Viadrus wciąż też bardzo lubi flirtować, a naiwnym dziewczętom za buziaka obiecuje ukryte na dnie rzeki wielkie skarby. Ludzie opowiadają, że tylko jeden raz bóg Odry naprawdę się zakochał. Co wyniknie z tej niezwykłej sytuacji i dlaczego, do dziś dzień, Odra czasem wylewa swe wody poza koryto rzeki – dzieci dowiedzą się z pierwszej części.


Data przedstawienia: 05.11.2021 r. (piątek). ZMIANA TERMINU! Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH SPEKTAKL PRZENIESIONY NA STYCZEŃ.

Godz. 18:00

Tytuł:  „ Mieszko I”

Czas trwania: 45 min.

Przedstawienie dla dzieci 4-8 lat.

Miejsce: Klub Słońce w Radwanicach.

 

Teatr Blaszany Bębenek

Grupa pasjonatów i profesjonalistów, mających wykształcenie oraz doświadczenie niezbędne do prowadzenia imprez dla dzieci. Różnorodny repertuar zawiera m.in. przedstawienia autorskie, spektakle teatralne, animacje, a wszystko okraszone muzyką i śpiewem na żywo.      Jednym słowem świetna zabawa z przekazem pedagogicznym.  Podczas naszych speklali dzieci są zachwycone i biorą czynny udział w spotkaniach. Scenariusze spektakli powstają we współpracy ze studentami szkoły scenariopisarstwa Andrzeja Wajdy „Wajda School”.

Stawiamy na jakość, dlatego sami jesteśmy aktorami we własnej firmie, a baśniowe postaci mają unikatowe stroje, szyte na miarę,  barwne i działające na wyobraźnię widza.

Opis przedstawienia

Jest to spektakl, który w wesoły oraz przystępny dla najmłodszych widzów, sposób ukazuje jak wyglądał początek naszego państwa. Jest to historia Siemomysła władcy polan, który oddaje swoją władzę synowi Mieszkowi. Mieszko pragnie zjednoczyć wszystkie okoliczne ludy, aby mogło powstać wielkie państwo jednak według starych legend za mokradłami istnieje naród którym rządzi okrutny władca i który może w tym wszystkim przeszkodzić. Mieszko wysyła swojego giermka aby poznał jakie zamiary ma okrutny władca. Wtedy splot zabawnych zdarzeń sprawia, że Mieszko dzięki swojemu pomocnikowi osiąga swój cel i tworzy państwo Polan.

 KUP BILET ONLINE


Data przedstawienia: 03.12.2020 r. (piątek).

Godz. 18:00

Tytuł : „Ślady Mikołaja” – Muzobajka

Czas trwania: 45 min.

Przedstawienie dla dzieci 4-8 lat.

Miejsce: Klub Słońce w Radwanicach.

 

Muzobajka

Jesteśmy muzykami, muzykoterapeutkami z dużym doświadczeniem pracy z dziećmi. Na co dzień zajmujemy się edukacją przedstawieniami dla dzieci z muzyką na żywo. Muzobajki to fabularyzowane opowieści z muzyką a żywo –  połączenie teatrzyku z koncertem muzycznym.

Opis przedstawienia

Poznajcie Gajusza. Najmądrzejszego z krasnali. Mądrego prawie tak bardzo jak jego prapradziadek, który jako pierwszy staną na księżycu. Krasnala, którego chęć rozwiązania zagadki o Świętym Mikołaju doprowadzi do pewnej smutnej dziewczynki…Ślady Mikołaja to wzruszająca opowieść  o otwarciu się na drugiego człowieka doprawiona szczyptą humoru.

 KUP BILET ONLINE

Bilety dostępne również stacjonarnie w Klubie Słońce.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial