Zapraszamy Dzieci wraz z Rodzicami

do „Klubowego Teatrzyku” na kolejny cykl spotkań z teatrem.

 

22.11.2019 r. godz. 18:00  przedstawienie pt.: „Zima i bałwanek Franek”

w wykonaniu aktorów Krakowskiego Zespołu Muzyczny  „KOP” 

Fabuła przedstawienia jest następująca: nadchodzi Zima, a wraz z nią pojawia się bałwanek Franek. Bałwanek uczy się tańczyć zimowego walczyka na bal Pani Zimy, ale całkiem mu to nie wychodzi. Zima próbuje go bezskutecznie nauczyć kroków. W końcu stwierdza, że zamiast uczyć się tańczyć, lepiej zacząć przygotowywać się do Świąt. Razem więc ubierają choinkę, przygotowują Wigilię, a potem witają Nowy Rok i bawią się na zabawie karnawałowej. Następnie oboje cieszą się z ferii zimowych, w czasie których można miło spędzać czas na zabawach na śniegu, a także jeździć na sankach, łyżwach i nartach. Spektakl kończy się nadejściem Wiosny, a bałwanek i Zima uciekają na biegun, aby uniknąć nadchodzącego ciepła. Dzieci poznają nazwy miesięcy i wydarzenia związane z tymi miesiącami, oraz uczestniczą w jednej z zimowych zabaw.

13.12.2019 r. godz. 18:00 przedstawienie pt.: „Czerwony Kapturek”  (ODWOŁANY)

w wykonaniu dwóch aktorów z agenci artystycznej „Blaszany Bębenek”. 

Spektakl „Czerwony kapturek” to luźna adaptacja baśni Charles’a Perraulta o tym samym tytule. Nasze przedstawienie opowiada o przygodach znanej na całym świecie dziewczynki w czerwonym kapturku. Aktorzy przeniosą Państwa do świata baśni, gdzie spotkacie nie tylko Czerwonego Kapturka i Złego Wilka, ale również: bardzo głodnego niedźwiadka, zagubioną pszczółkę, pana sowę, który zmaga się z wielkim problem i kilka innych, równie barwnych postaci. Serdecznie Państwa zapraszamy do obejrzenia przygód Czerwonego Kapturka, w zupełnie nowej odsłonie. W spektaklu można usłyszeć trzy utwory zaśpiewane na żywo oraz zabawy z dziećmi takie jak wspólne szukanie miodu i segregacja jajek z Czerwonym Kapturkiem. Zastosowano cztery zmieniające się kurtyny. Przedstawienie jest wesołe oraz zachęca najmłodszych do wspólnej zabawy.

 

31.01.2020 r. godz. 18:00 przedstawienie pt.: „Koziołek Niematołek”

w wykonaniu aktorów Krakowskiego Zespołu Muzyczny  „KOP”. 

Koziołek nie potrafi mówić – porozumiewa się z otoczeniem dźwiękami i gestami narażając się na niezrozumienie i śmieszność. Jego przyjaciółka – Sowa – postanawia wraz z dziećmi nauczyć go mówić. Zaczynają od wypowiadania zdań, następnie pokazują jak ważne dla zrozumienia słów jest prawidłowe akcentowanie poszczególnych wyrazów. W związku z tym pojawia się potrzeba poznawania nowych słów, a co za tym idzie, używania słownika jako źródła wiedzy o tym, co każde słowo znaczy. Na koniec Sowa uświadamia Koziołkowi (i widzom), że oprócz tego CO się mówi ważne jest też to JAK się mówi, a więc potrzebne jest ćwiczenie dykcji. Po wszystkim Koziołek zyskuje miano Super Koziołka i zaprasza dzieci do wspólnego ćwiczenia prawidłowej wymowy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial