kurtyna

TEATR NA LOKALNYCH DRÓŻKACH

ZAPRASZAMY NA WYJĄTKOWE INTERAKTYWNE SPEKTAKLE FAMILIJNE

– cykl spektakli teatralnych dla dzieci 

2 kwietnia 2022, godz. 16:00

Klub Tęcza w Świętej Katarzynie, ul. Główna 82


spektakl: “Frania piorun”

wg tekstu Magdy Żarneckiej

reżyseria: Przemysław Jaszczak
scenografia, kostiumy i projekcje: Paweł Brajczewski
muzyka: Krzysztof Domański
występują: Anna Jezierska, Kamil Król, Filip Niżyński, Paweł Pawlik

Borsuk Bazyl, Lis Daktyl i Niedźwiedź Melon to pedantyczne zwierzęta, które wiodą życie pełne monotonii i śmiesznych rytuałów. Lęk przed wyimaginowanymi stworami: „zębiratorami”, „szlamiakami” i „ponurami” paraliżuje ich tak, że boją się wychodzić z domu, który jest dla nich kolebką bezpieczeństwa. Wyprawa do ogródka po zapasy jest dla nich nie lada wyczynem. Pomimo że mieszkają razem, czują się samotne. Nieustannie czekają na list od kogokolwiek.

W ich świat wkracza niczym piorun nieokrzesana i arogancka dziewczynka o imieniu Frania, burząc przy tym ich normalny rytm dnia, robiąc bałagan i wprowadzając zamieszanie. Dziewczynka, wędrując do „Lepszego Miejsca”, postanawia zatrzymać się u zwierząt, których denerwują jej złe maniery i kłamstwa.

Obecność Frani okaże się jednak korzystna dla obu stron. Ona spróbuje oswoić zwierzęta ze strachem, one nauczą ją dobrego wychowania. A na koniec wszyscy dowiedzą się, gdzie tak naprawdę jest „Lepsze Miejsce” oraz co jest najważniejsze na świecie.

grupa wiekowa: 3+ | czas trwania spektaklu: 50 minut

 

14 maja 2022, godz. 16:00

Klub Tęcza w Świętej Katarzynie, ul. Głowna 82


spektakl: „Dobrze, że jesteś”

scenariusz i reżyseria: Joanna Gerigk
scenografia: Michał Dracz
muzyka: Sebastian Ładyżyński
występują: Kamil Król, Paweł Pawlik

To opowieść o przyjaźni wystawianej na próby, ale przede wszystkim o mądrości ukrytej w dojrzałym wieku. Dwaj obwoźni handlarze, znający się do dawna, czekając na klientów opowiadają historię o starym psie. Burka wyrzucił z domu właściciel, ponieważ uznał, że ten do niczego się już nie przyda.

Osamotniony pies idzie do lasu, gdzie próbuje znaleźć dom, przy okazji spotyka różne postaci, którym dzięki swojej życiowej mądrości skutecznie pomaga. Wśród nich jest na przykład niedźwiedź Zygmunt, który czując się starym i niepotrzebnym, bezskutecznie próbuje umrzeć. Towarzystwo Burka i jego mądre argumenty, przywracają Zygmuntowi siły oraz chęć do życia. Ostatecznie wszystko dobrze się kończy, bo każdy, nawet ten, któremu zdarza się popełniać błędy i zachować okrutnie, chce się czuć potrzebny i pragnie mieć kogoś bliskiego.

Spektakl zrealizowany jest w konwencji teatru przedmiotu oraz form improwizowanych – wszystkie rzeczy, które przynoszą ze sobą sprzedawcy, grają i zostają wykorzystane do opowiedzenia historii. Burek: „Stary też jest potrzebny, ma czas, cierpliwość, wie więcej niż młody i nie musi sobie już niczego udowadniać. Byle się tylko nie zasiedział jak niedźwiedź jakiś… w gawrze”

grupa wiekowa: 5+ | czas trwania spektaklu: 55 minut

 

WSTĘP WOLNY

 – obowiązują wejściówki – dostępne w Klubie Tęcza w Świętej Katarzynie, w Bibliotece Publicznej w Świętej Katarzynie i w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siechnicach

(wejściówka jest konieczna również dla opiekuna/rodzica, z którym dziecko/ dzieci przychodzi na spektakl)

Zapisy również telefonicznie: Klub Tęcza – 881 921 620

Minione spektakle.

16 października 2021, godz. 16:00

Klub Relaks w Siechnicach, ul. Fabryczna 15


spektakl: “Szewczyk Dratewka”

wg tekstu Janiny Porazińskiej

scenariusz i reżyseria_ Katarzyna Hora scenografia

kostiumy i lalki_ Klaudia Laszczyk muzyka_ Katarzyna Bem

reżyseria świateł_ Filip Niżyński

ruch sceniczny_ Marta Wiśniewska Obsada_ Rafał Gorczyca, Paweł Kuźma, Paweł Pawlik, Urszula Raczkowska

Szewczyk Dratewka, to ciepła opowieść dla najmłodszych o sile pomocy i serdeczności, o tym że często nie trzeba nic posiadać, aby komuś pomóc i o tym, że pomaganie nie zawsze jest łatwe – ale zawsze jest warte wysiłku.

10 grudnia 2021, godz. 17:00

Klub Tęcza w Świętej Katarzynie


spektakl: „Władca Skarpetek”

scenariusz i reżyseria_ Jacek Timingeriu

scenografia_ Katarzyna Karmańska i Jacek Timingeriu

muzyka_ Krzysztof Pachołek

teksty piosenek_ Ewa Zielińska obsada_ Bożena Oleszkiewicz, Urszula Raczkowska, Filip Niżyński, Paweł Kuźma, Seweryn Mrożkiewicz

czas_ 50 minut

„Władca Skarpetek” to nie tylko spotkanie z roztańczonymi i rozśpiewanymi przedmiotami codziennego użytku. To także podróż przez świat pełen intrygujących dźwięków, rytmów i muzyki, które towarzyszą bohaterowi oraz widzom przez cały spektakl. 

Informacja i logo projektowe
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020-Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Publikacja/Materiał/Zadanie opracowany/zrealizowane przez Renatę Jurak i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach realizacji projektu grantowego LGD Lider A4 pod nazwą: Dbamy o nasze dziedzictwo, w przestrzeni obszaru Lider A4 i działaniach mieszkańców 2020!-edycja II 2.1.2 Zachowanie dziedzictwa lokalnego obszaru Lider A4 w ramach zadania grantowego pn. „Teatr na lokalnych dróżkach” realizowanego w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji  w ramach strategii rozwoju lokalnego  kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial