SZACHY


Szachy od dawna uważane są za grę, która sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka, m.in. kształcą pamięć, umiejętność abstrakcyjnego i logicznego myślenia, wyobraźnię przestrzenną. Dlatego też wpływają na rozwój inteligencji, zwiększają aktywność umysłową i rozbudzają twórcze zdolności. Szachy zawierają także wiele elementów wychowawczych. Uczą odwagi i odpowiedzialności za własne decyzje.

Młody adept „królewskiej gry” staje się bardziej cierpliwy, wytrwały i w pełni panuje nad sobą. Uczy się także pokory i wie, że nie wszystkie jego decyzje są słuszne. Dzięki temu obiektywizmowi szanuje przeciwnika i potrafi stosować w życiu zasadę „fair play”. Wykształcone w ten sposób cechy umysłu i charakteru objawiają się nie tylko przy szachownicy. Efekty widać już w późniejszej edukacji dziecka, które na przykład ma mniejsze problemy z matematyką niż jego rówieśnicy. Tak więc szachy to nie tylko wyrafinowana rozrywka intelektualna, ale także źródło umiejętności, które nie jeden raz przydadzą się naszym pociechom – także w dorosłym życiu.

Prowadzący:

Piotr Klukiewicz – kierownik sekcji szachowej KS AZS Wratislavia. Od 2008r. organizator jednego z największych obozów szachowych dla dzieci w Polsce – w lecie w Polanicy Zdrój, w zimie w Kudowie Zdrój. Jego zawodnicy biorą udział w wielu turniejach szachowych często zdobywając najwyższe lokaty. Startują również w Mistrzostwach Dolnego Śląska, awansują i reprezentują barwy klubowe w Mistrzostwach Polski a nawet świata.

MIEJSCE I TERMIN

Klub Słońce w Radwanicach


Klub Relaks w Siechnicach


Klub Tęcza w Świętej Katarzynie

CENA

60 zł / miesięcznie

INFORMACJE I ZAPISY

Klub Relaks w Siechnicach

tel. 881 921 619

e-mail: siechnice@kultura-siechnice.pl

Klub Tęcza w Świętej Katarzynie

tel. 881 921 620

e-mail: swkatarzyna@kultura-siechnice.pl

Klub Słońce

tel. 881 921 616

e-mail: radwanice@kultura-siechnice.pl

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial