Na dłoniach przylegających do siebie z literek od scrabble ułożony napis "senior"

CK DLA SENIORA

 

OFERTA W SIECHNICACH

W ramach współpracy ze stowarzyszeniem Aktywni Seniorzy Gminy Siechnice realizujemy projekt „Radość Życia”, przygotowywane są następujące aktywności:

Joga w plenerze – każdy wtorek godz. 10.00 – park przy SP nr 2 w Siechnicach
Warsztaty psychoruchowe – planowany start – sierpień 2021
Warsztaty taneczne – planowany start – wrzesień 2021
Wycieczki kulturoznawczo – integracyjne
Warsztaty kreatywne – planowany start – wrzesień 2021
Dzień Seniora – 22-23 października 2021

Projekt” Muzyczne karty wspomnień . Spotkania seniorów z terenu Powiatu Wrocławskiego przy najpiękniejszych utworach lat 20, 30 ubiegłego stulecia oraz okresu powojennego.”
Koncert plenerowy – sierpień 2021r.

 

OFERTA W RADWANICACH

Wycieczka – klub seniora „Sami swoi” – do Głuchołaz 27-28.08.2021

„Spotkanie z podróżnikiem” – klub seniora „Sami swoi” – 18.09.2021 (prezentacja multimedialna z podróży do Ziemi Świętej – Palestyna i Izrael – podróżnik pan Bolesław Grabowski)

Grzybobranie z wieczornym piknikiem dla seniorów i mieszkańców – 25.09.2021

Obchody Dnia Seniora – 30.10.2021 (spotkanie seniorów z terenu gminy – wybór „Seniora  Roku”,  konkursy oraz zabawy przy zespole muzycznym)

Wieczór wspomnień „Ku pamięci” – 13.11.2021 (prezentacja multimedialna o osobach, którzy odeszli na zawsze – wspomnienia uczestników  klubu seniora „Sami swoi”)

Andrzejki dla Seniorów – 17.11.2021 (spotkanie przy zespole muzycznym, zabawy, konkursy, wróżby – wstęp obiletowany)

 

OFERTA W ŚWIĘTEJ KATARZYNIE

Joga – zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanego instruktora, dostosowane specjalnie do potrzeb i możliwości osób powyżej 50 r.ż. i starszych. Nie wymagają od uczestników dobrej kondycji fizycznej czy rozciągnięcia – ćwiczenia przebiegają w spokojnej atmosferze, a ich wykonanie nie jest trudne. Jednocześnie joga dla seniorów znacząco poprawia samopoczucie i zwiększa siły witalne.

Zdrowy kręgosłup – to program ćwiczeń polecany dla każdego bez względu na wiek czy poziom aktywności fizycznej. Osobom, którym doskwierają bóle kręgosłupa, zajęcia te pomogą w zmniejszeniu i  zredukowaniu bólu. Ćwiczenia są prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora.

Rękodzieło – zajęcia są prowadzone przez doświadczoną instruktorkę, która prowadzi warsztaty plastyczno – artystyczne (decoupage, quiling bibułkarstwo, papieroplastyka, szydełko, druty, hafty, ozdoby okolicznościowe itp.) sekcja jest dedykowana dla seniorów i dorosłych.

Malarstwo dla dorosłych – profesjonalne zajęcia malarstwa na sztalugach wykonywane w różnych technikach, odbywają się zarówno w sali jak i w plenerze, przeznaczone dla osób, które chcą spróbować swoich sił w tej dziedzinie i dla tych, którzy chcą doskonalić swój warsztat. Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora przeznaczone dla dorosłych w każdym wieku.

Karate – Zajęcia przeznaczone dla dorosłych i seniorów 50+, prowadzone przez mistrza świata w Karate Shotokan  Henryka Tonderysa.

 

OFERTA W ŻERNIKACH WROCŁAWSKICH

  1. Spotkania seniorów 4 razy w miesiącu , czwartki godz. 19-21
  2. Rękodzieło środy godz. 17-20   od czerwca
  3. Joga dla seniorów 1 raz w tygodniu , czwartki 17.30 od września
  4. Zabawa dla seniorów październik
  5. Zabawa andrzejkowa dla seniorów- listopad

 

BIBLIOTEKI

Zapraszamy Seniorów do naszych bibliotek, do wizyt i wypożyczeni, do udziału w Dyskusyjnym Klubie Książki, a także w spotkaniach autorskich. Planowane są również w ramach wolontariatu spotkania, podczas których młodzież wesprze seniorów w obsłudze sprzętów i nowych mediów.

Na terenie gminy przy Centrum Kultury działa stowarzyszenie dla seniorów aktywnych i chcących kreatywnie spędzać czas.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial