ODNAWIAJ - NIE WYRZUCAJ!

Czy wiesz czym jest zjawisko FAST FASHION i jak fatalne skutki ma dla środowiska i klimatu? Ubrania wymieniane co sezon pociągają za sobą niewyobrażalne skutki: łamanie praw pracowniczych, skażenie
środowiska i rosnącą górę odpadów tekstylnych. Chcesz się dowiedzieć co możesz zmienić w swoim podejściu do mody,lubisz zmieniać, poszukiwać, ekologia jest dla Ciebie ważna ?
Te warsztaty są dla Ciebie ! Przynieś swoją starą kurtkę, bluzę a nawet trampki czy sneakersy – odmień je za pomocą specjalistycznych farb, pod okiem specjalisty i stwórz swój nowy – niepowtarzalny wizerunek.
Te warsztaty nauczą Cię, że nie warto wyrzucać i kupować co chwilę nowe, że warto spojrzeć na swoją szafę inaczej, wyróżnić się, być kreatywnym by dbać o
środowisko i klimat.

Warsztaty trwają dwa dni w godzinach 20 i 27 maja w godzinach 14:00-18:00

Liczba uczestników jest ograniczona.

Udział w warsztatach jest całkowicie darmowy.

Uczestnik przynosi odzież, którą będzie odmieniał podczas dwóch dni warsztatowych.

Warsztaty odbywają się w Klubie Tęcza w Świętej Katarzynie, ul. Główna 82

Zapisy: 881 921 620


„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020-Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Publikacja/Materiał/Zadanie opracowany/zrealizowane przez Martę Ćwiklińską i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach realizacji projektu grantowego LGD Lider A4 pod nazwą: Dbamy o dziedzictwo naturalne, w przestrzeni obszaru Lider A4 i działaniach mieszkańców 2020! realizowanego przez LGD w ramach zadania grantowego pn. „Nie wyrzucamy, odnawiamy – eko postawy w codziennym życiu- warsztaty dla młodzieży szkolnej i seniorów” realizowanego w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


Projekt „Nie wyrzucamy, odnawiamy – eko postawy w codziennym życiu- warsztaty dla młodzieży szkolnej i seniorów” zakłada edukację oraz wzrost świadomości ekologicznej uczestników projektu poprzez przeprowadzone warsztaty. Podczas realizacji tego projektu rozbudzimy w uczestnikach eko postawy poruszając zagadnienia nagminnego konsumpcjonizmu.

Młodzież wciąż ma małą świadomość tego, jak ich codzienne nawyki wpływają na środowisko – potrzebują mądrej, ale też bardzo atrakcyjnej i interaktywnej, edukacji.

Z młodzieżą szkolną będziemy pracować poprzez zagadnienie fast fashion i jego fatalnych skutków dla środowiska i klimatu. Fast fashion czyli ubrania z tzw. „sieciówek” wymieniane przez młodzież co sezon pociąga za sobą niewyobrażalne skutki: łamanie praw pracowniczych, skażenie środowiska i rosnącą górę odpadów tekstylnych. 

Poprzez warsztaty, rozmowę, pokazanie skutków, a przede wszystkim poprzez przeprowadzenie upcyclingu na własnych ubraniach młodzież nauczy się, że nie warto wyrzucać i kupować co chwilę nowe, że warto spojrzeć na swoją szafę inaczej, wyróżnić się, być kreatywnym by dbać o środowisko i klimat.

Plakat projektu "Odnawiaj, nie wyrzucaj!"
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial