FINAŁ PROJEKTU!!!


Od lutego 20-osobowa grupa młodzieży z naszej gminy bierze udział w projekcie „Teatr SIEchNIce”, który powstał w ramach programu Równać Szanse, a realizowany jest przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.
W ramach programu przez kilka miesięcy młodzież podejmowała się różnego rodzaju działań, które miały za zadanie zwiększyć ich kluczowe kompetencje, a finalnym efektem ma być ich własne przedstawienie teatralne!
I na ten finał pragniemy już teraz zaprosić zarówno naszych znajomych, rodziców, jak i wszystkich mieszkańców naszej gminy!
Finał projektu „Teatr SIEchNIce” będzie miał miejsce w dniu 24.06.2021 (czwartek) w Klubie Tęcza w Świętej Katarzynie, ul. Główna 82 (naprzeciwko kościoła).
Z racji obecnych obostrzeń w jednym występie może wziąć udział maksymalnie 60 osób na widowni, dlatego planujemy aż dwa spektakle tego dnia – o godzinie 18:00 i 20:00!
WAŻNE! Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale należy mieć ze sobą wcześniej pobraną wejściówkę, którą będzie można uzyskać od 14.06 (poniedziałek) w Klubie Relaks w Siechnicach i Klubie Tęcza w Świętej Katarzynie.
Projekt odbywa się pod honorowym patronatem Milana Ušáka – Burmistrza Siechnic.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców i do zobaczenia!
Młodzież uczestnicząca w projekcie „Teatr SIEchNIce”
Centrum Kultury w Siechnicach
Tytuł spektaklu: Przebrany / Przegrany
Czas trwania: ok. 50 min
Aktualności związane z wydarzeniem możecie obserwować na Facebooku

GRUPA NAMELESS I PROJEKT RÓWNAĆ SZANSE


Młodzież z grupy „Nameless” realizuje w tym roku projekt „Teatr SIEchNIce” w ramach programu „Równać Szanse”, który skierowany jest do młodzieży z miejscowości liczących do 20 tysięcy mieszkańców.
Celem projektu jest podniesienie kompetencji społecznych, takich jak: właściwe określanie zasobów swoich i otoczenia, zwiększenie umiejętności pozyskiwania wsparcia społecznego i zwiększenie wiary we własne możliwości. Efektem finalnym projektu ma być przedstawienie teatralne, jednak w samym projekcie najważniejsza jest droga do tego finału oraz umiejętności, jakie nabędą jego uczestnicy.
Dwudziestoosobowa grupa młodzieży w wieku 13-17 lat już od lutego podejmuje różne działania w ramach projektu. Uczestnicy podzieleni są na trzy grupy zadaniowe: marketingowa, kontakty społeczne oraz grupa odpowiedzialna za scenariusz. W ramach pracy poszczególnych zespołów jego członkowie wyznaczają sobie zadania do wykonania oraz starają się wykonywać je samodzielnie, bez pomocy dorosłych. Z większych sukcesów młodych ludzi wymienić można chociażby: regularne prowadzenie Fanpage na Facebooku i Instagramie w związku z projektem, pozyskanie sponsora finansowego, nawiązanie współpracy z Teatrem Współczesnym we Wrocławiu oraz nawiązanie współpracy z profesjonalnym instruktorem teatralnym, który za zadanie miał przeprowadzić z nimi kilka godzin warsztatów.
Chłopiec w koszulce z napisem Równać Szanse stoi tyłem, trzyma kartkę z tekstem w dłoni. W tle siedzi dziewczyna.

Jednym z kluczowych założeń programu „Równać Szanse” jest to, aby młodzież przy minimalnej tylko ingerencji dorosłych próbowała określać zadania w ramach projektu i wykonywać je sama. Niestety ze względu na obostrzenia grupa projektowa spotyka się głównie online, jednak w związku z luzowaniem obostrzeń na wiosnę przystępuje obecnie do wytężonej pracy i nadrabiania tego, czego nie udało się w zeszłych miesiącach zrobić zdalnie.

Finałowy efekt projektu „Teatr SIEchNIce” powinniśmy poznać w okolicach końca czerwca, kiedy to w ramach możliwości młodzież podzieli się z mieszkańcami gminy Siechnice owocem swojej pracy – przygotowanym przez nich przedstawieniem teatralnym – na które już teraz zapraszają wszystkich mieszkańców gminy.

Prowadzący:
Paweł Wilamowski. Nauczyciel w SP w Żernikach Wrocławskich. Z wykształcenia historyk i pedagog. Pasjonat pracy ze starszymi dziećmi i młodzieżą. Najbardziej w tej pracy docenia kreatywność i poczucie humoru młodego pokolenia.

Postępy w pracach nad projektem można śledzić na: https://www.facebook.com/GrupaNameless

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial