MUZYCZANKI DLA MALUSZKA


Zajęcia umuzykalniające oparte na teorii uczenia się muzyki Edwina Eliasa Gordona. Przeznaczone są dla najmłodszych dzieci od pierwszych miesięcy życia do 3 lat. Dzieci uczestniczą w zajęciach wraz z opiekunami.

W trakcie zajęć dzieci zanurzane są w świat muzyki. Słuchają różnorodnych piosenek i recytowanych „rytmiczanek”. Zaznajamiają się z różnymi ciekawymi, nieregularnymi metrami.

Na zajęciach śpiewamy bez słów i bez akompaniamentu aby dzieci mogły skupić się na samej muzyce. Poruszamy się w sposób płynny i ciągły co ułatwia zrozumienie rytmu – poczucie go ciele. Dzieci w sposób naturalny chłoną muzykę i rozwijają swoje muzyczne kompetencje.

Na zakończenie zajęć dzieci mają okazję poznać brzmienie skrzypiec.

Wiek uczestników: 0 – 3 lata

MUZYCZANKI DLA PRZEDSZKOLAKA


Zajęcia umuzykalniające przeznaczone dla dzieci w wieku 4 do 6 lat (bez udziału rodziców) oparte na teorii uczenia się muzyki Edwina Eliasa Gordona.

W trakcie zajęć wspólnie śpiewamy piosenki głównie bez słów, co daje dzieciom możliwość skupienia się na samej muzyce, ale także piosenki ze słowami. Rytmizujemy różnorodne rytmy w zróżnicowanych metrach. Na zajęciach pojawiają się ciekawe melodie w różnych skalach poszerzające „słownik muzyczny” dzieci i rozwijające rozumienie muzyki. Kształtujemy umiejętność poruszania się do muzyki w sposób płynny i ciągły. Próbujemy grać na małych instrumentach perkusyjnych, a także poznajemy brzmienie skrzypiec i pianina.

Wiek uczestników: 4 – 6 lat

Uśmiechnięta kobieta o ciemnych włosach, w okularach, przytula do siebie skrzypce.
Kolorowe tkaniny zebrane w jednym miejscu, tworzą fale.

Prowadzący: 

Marta Kilian. Kocha muzykę i uwielbia śpiewać zarówno solo, jak i w chórze.  Ukończyła Szkołę Muzyczną II stopnia w Zielonej Górze w klasie skrzypiec, śpiew klasyczny na Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Finanse i Bankowość na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Uczestniczyła w spektaklach Opery Wrocławskiej jako artysta chóru. Przez wiele lat śpiewała w chórze Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu „Ars Cantandi” oraz w chórze absolwentów tej uczelni. Z tymi zespołami okazjonalnie współpracuje do dziś, także jako solistka.

Jest zafascynowana teorią uczenia się muzyki Edwina Eliasa Gordona. Ukończyła szkolenia „Umuzykalnianie niemowląt i małych dzieci w koncepcji E. E. Gordona” oraz „Wykorzystanie koncepcji E. E. Gordona w żłobku i przedszkolu” i prawdopodobnie na tym nie poprzestanie 😉

Mama trzech córek.

Na Facebook’u prowadzi funpage – „Muzytulka„.

MIEJSCE I TERMIN

Klub Tęcza w Świętej Katarzynie


dla maluszków

środa 17:00 – 17:45

dla przedszkolaków

środa 17:45 – 18:15

Klub Słońce w Radwanicach


dla maluszków

poniedziałek 17:00 – 17:45

dla przedszkolaków

poniedziałek 17:15 – 18:00

CENA

Karnet: 100 zł (4 wejścia)

Pojedyncze wejście: 30 zł

INFORMACJE I ZAPISY

Marta Kilian tel. 668 456 169

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial