Biblioteka im. Agnieszki Osieckiej

ADRES:

ul. Fabryczna 15

55-011 Siechnice

KONTAKT:

tel. 71 311 54 48

GODZINY PRACY:

Poniedziałek 9:00 – 19:00

Wtorek 9:00 – 19:00

Środa – nieczynne

Czwartek 9:00 – 19:00

Piątek 9:00 – 19:00


Oddział dla Dorosłych, Bibliotekarz: Elżbieta Kistowska

e-mail: bpsiechnice1@kultura-siechnice.pl

Oddział dla Dzieci, Bibliotekarz: Małgorzata Markiewicz

e-mail: bpsiechnice2@kultura-siechnice.pl


PODZIĘKOWANIE

Certyfikat za udział w projekcie „Mała książka – wielki człowiek”

Dziękujemy Małym Czytelnikom i ich Rodzicom za udział w projekcie Mała książka – Wielki Człowiek, wyprawki dla trzylatków. We wrześniu zapraszamy do bibliotek na kolejną edycję,  tym razem projekt skierowany jest do dzieci w wieku od 3-6 lat i ich rodziców.

 

Mała książka – wielki człowiek / wrzesień 2019

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę biorącą udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Przedszkolaki swoje Wyprawki Czytelnicze będą mogły odebrać w bibliotekach biorących udział w projekcie od września 2019 r. Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie generacyjne „Mała książka – wielki człowiek”.

Więcej informacji o kampanii „Mała książka – wielki człowiek” można znaleźć na stronie: wielki-czlowiek.pl

20.000 e-booków w Bibliotekach Centrum Kultury

 

Od stycznia 2019 roku oferujemy Państwu nową pulę kodów. Oznacza to, że wszyscy czytelnicy, którzy chcą skorzystać  z Legimi, będą musieli przyjść po  kody.

Aktywowanie zarówno nowych, jak i dawniej założonych kont Legimi jest możliwe tylko przez stronę  http://www.legimi.com/dbpw/. Aktywowanie dawniej założonych kont nowym kodem pozwala zachować wcześniej pobrane książki (e-półka). 

Czytelnicy zapisani do naszych Bibliotek, mogą mieć dostęp do wielu nowości i bestsellerów, ale i starszych tytułów – z beletrystyki, literatury faktu i innych popularnych kategorii udostępnianych przez portal Legimi.com. Wystarczy, że na podstawie otrzymanego w bibliotece unikalnego kodu założą konto i pobiorą bezpłatną aplikację Legimi. Wówczas wszystkie bez wyjątku e-książki dostępne w abonamencie będą mogli czytać na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku. Oczywiście za darmo. Warunkiem jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej.

Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie

http://www.legimi.com/dbpw/.

Następnie wybrane książki pobrać można bezpośrednio w aplikacji Legimi, zainstalowanej na wybranym urządzeniu.

Usługa wypożyczania książek elektronicznych udostępniona została dzięki współpracy dolnoślaskich bibliotek publicznych z firmą Legimi, jedyną, która oferuje dostęp do e-booków na zasadzie abonamentu. Czytelnicy mogą korzystać z ponad 20.000 tytułów najlepszych autorów – polskich i zagranicznych.

– Czytanie mobilne stało się stałym elementem naszego krajobrazu, idealnie odpowiadając na zmieniające się potrzeby czytelników, którzy dostęp do ulubionej literatury pragną mieć w każdym miejscu i w każdej chwili – komentuje Mikołaj Małaczyński, współtwórca Legimi.

Poniżej znajdziecie Państwo odpowiedzi na pytania zadawane najczęściej w związku z wypożyczaniem e-booków z zasobów Legimi:

Czy wypożyczanie ebooków jest bezpłatne?
Wypożyczanie jest całkowicie darmowe.

Czy muszę być użytkownikiem biblioteki, by wypożyczyć ebooka?
Możliwość wypożyczania mają wyłącznie osoby zapisane do jednej z bibliotek Centrum Kultury.

Jak uzyskać kod dostępu?
W celu uzyskania indywidualnego kodu dostępowego należy udać się osobiście do jednej z bibliotek Centrum Kultury

Jak aktywować kod otrzymany w Bibliotece?
Należy zarejestrować bezpłatne konto Legimi na stronie:

 http://www.legimi.com/dbpw/.

Wtedy można już wybierać, wypożyczać i pobierać e-booki bezpośrednio w aplikacji Legimi.

Jaki jest limit wypożyczeń dla czytelnika?
W ramach zamówionego przez bibliotekę limitu stron do przeczytania każdy czytelnik wypożyczyć może dowolną liczbę książek. Jeśli czytelnik otrzymuje komunikat o przekroczeniu limitu, oznacza to, że wyczerpała się pula stron.

Na jakich urządzeniach mogę czytać wypożyczone e-booki?
Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać w chmurze® jednocześnie na 2 urządzeniach.

Czy wypożyczane z biblioteki w ramach usługi Legimi e-booki mogę czytać na Kindle?
Wypożyczonych ebooków nie można czytać na Kindle.

Czy muszę być online, by czytać e-booki?
Po pobraniu ebooki można czytać również offline. Jeżeli czytelnik pozostaje offline przez 7 dni, otrzymuje powiadomienie o konieczności połączenia się z internetem w celu aktualizacji statusu swojego konta w Legimi.

wejście do katalogu poprzez klikniecie ikonki obok

REGULAMIN KORZYSTANIA Z USŁUG BIBLIOTEKI