LEGIMI

Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom, wdrażamy rozwiązanie na czas wakacji – umożliwiamy korzystanie z platformy Legimi.

 LEGIMI  to 167.000 tytułów najlepszych autorów – polskich i zagranicznych.

Aktywowanie zarówno nowych, jak i dawniej założonych kont Legimi jest możliwe tylko przez stronę  http://www.legimi.pl/dbpw/. Aktywowanie dawniej założonych kont nowym kodem pozwala zachować wcześniej pobrane książki (e-półka). 

Aktualnie rozdawane kody ważne są do końca wakacji 2023 lub do wyczerpania limitu.

Kody będą dostępne dla naszych czytelników we wszystkich naszych bibliotekach.

Czytelnicy zapisani do naszych Bibliotek, mogą mieć dostęp do wielu nowości i bestsellerów, ale i starszych tytułów – z beletrystyki, literatury faktu i innych popularnych kategorii udostępnianych przez portal Legimi.com. Wystarczy, że na podstawie otrzymanego w bibliotece unikalnego kodu założą konto i pobiorą bezpłatną aplikację Legimi. Wówczas wszystkie bez wyjątku e-książki dostępne w abonamencie będą mogli czytać na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku. Oczywiście za darmo. Warunkiem jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej. Wydajemy 1 kod na rodzinę.

 

Wypożyczone e-booki można czytać na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows Phone, Windows 8 i 10. 

Każdy czytelnik może czytać w chmurze® jednocześnie na 4 urządzeniach.

Instrukcja:

Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie

http://www.legimi.pl/dbpw/

Następnie wybrane książki pobrać można bezpośrednio w aplikacji Legimi, zainstalowanej na wybranym urządzeniu.

Usługa wypożyczania książek elektronicznych udostępniona została dzięki współpracy dolnośląskich bibliotek publicznych z firmą Legimi, jedyną, która oferuje dostęp do e-booków na zasadzie abonamentu. Czytelnicy mogą korzystać z ponad 60.000 tytułów najlepszych autorów – polskich i zagranicznych.

 

Poniżej znajdziecie Państwo odpowiedzi na pytania zadawane najczęściej w związku z wypożyczaniem e-booków z zasobów Legimi.

Wyjaśniamy:

Jestem czytelnikiem Biblioteki Publicznej  i czytałem książki z Legimi w poprzednich latach. Dlaczego muszę pobrać nowy kod dostępu?
Kody dostępu do platformy były  wydawane  konkretny rok, i z końcem grudnia tracą ważność. Oznacza to, że wszyscy, którzy wcześniej użyli pobranego  kodu dostępu, muszą przyjść po kolejny.

Czy wypożyczanie ebooków jest bezpłatne?
Wypożyczanie jest całkowicie darmowe.

Czy muszę być użytkownikiem biblioteki, by wypożyczyć ebooka?
Możliwość wypożyczania mają wyłącznie osoby zapisane do jednej z Bibliotek Centrum Kultury w Siechnicach

Jak aktywować kod otrzymany w Bibliotece?
Należy zarejestrować bezpłatne konto Legimi na stronie:

http://www.legimi.pl/dbpw/

Wtedy można już wybierać, wypożyczać i pobierać e-booki bezpośrednio w aplikacji Legimi.

Na jak długo mogę wypożyczać e-booki?
Wszystkie kody będą ważne do końca wakacji roku 2023 r.., ale decydujący jest limit finansowy. W przypadku bardzo intensywnego wykorzystywania limitu środków jakie przeznaczyliśmy na ten cel,  pula może ulec wcześniejszemu wyczerpaniu.

Jaki jest limit wypożyczeń dla czytelnika?
W ramach zamówionego przez bibliotekę limitu stron do przeczytania każdy czytelnik wypożyczyć może dowolną liczbę książek. Jeśli czytelnik otrzymuje komunikat o przekroczeniu limitu, oznacza to, że wyczerpała się pula stron.

Na jakich urządzeniach mogę czytać wypożyczone e-booki?
Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać w chmurze® jednocześnie na 2 urządzeniach.

Czy wypożyczane z biblioteki w ramach usługi Legimi e-booki mogę czytać na Kindle?
Wypożyczonych ebooków nie można czytać na Kindle.

Czy muszę być online, by czytać e-booki?
Po pobraniu ebooki można czytać również offline. Jeżeli czytelnik pozostaje offline przez 7 dni, otrzymuje powiadomienie o konieczności połączenia się z internetem w celu aktualizacji statusu swojego konta w Legimi.

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial