Nasze Biblioteki są nieczynne do odwołania, ale mamy dla Państwa dobrą wiadomość!

Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom, wdrażamy rozwiązanie na czas kwarantanny – od poniedziałku 30/03/2020, będzie można skorzystać z platformy Legimi.

 LEGIMI  to 60.000 tytułów najlepszych autorów – polskich i zagranicznych.

Uwaga! Od stycznia 2020 roku obowiązuje nowa pula kodów. Oznacza to, że wszyscy czytelnicy, którzy korzystają z Legimi, będą musieli pobrać  nowe kody, ponieważ te pobrane w 2019 roku tracą ważność.

Aktywowanie zarówno nowych, jak i dawniej założonych kont Legimi jest możliwe tylko przez stronę  http://www.legimi.pl/dbpw/. Aktywowanie dawniej założonych kont nowym kodem pozwala zachować wcześniej pobrane książki (e-półka). 

 

Kody będą dostępne dla naszych czytelników wyłącznie po złożeniu zamówienia na adres mailowy:  biblioteka@kultura-siechnice.pl 

W zgłoszeniu należy podać imię nazwisko i numer karty bibliotecznej.

Czytelnicy zapisani do naszych Biblioteki, mogą mieć dostęp do wielu nowości i bestsellerów, ale i starszych tytułów – z beletrystyki, literatury faktu i innych popularnych kategorii udostępnianych przez portal Legimi.com. Wystarczy, że na podstawie otrzymanego w bibliotece unikalnego kodu założą konto i pobiorą bezpłatną aplikację Legimi. Wówczas wszystkie bez wyjątku e-książki dostępne w abonamencie będą mogli czytać na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku. Oczywiście za darmo. Warunkiem jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej.

 

Instrukcja:

Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie

http://www.legimi.pl/dbpw/

Następnie wybrane książki pobrać można bezpośrednio w aplikacji Legimi, zainstalowanej na wybranym urządzeniu.

Usługa wypożyczania książek elektronicznych udostępniona została dzięki współpracy dolnośląskich bibliotek publicznych z firmą Legimi, jedyną, która oferuje dostęp do e-booków na zasadzie abonamentu. Czytelnicy mogą korzystać z ponad 60.000 tytułów najlepszych autorów – polskich i zagranicznych.

– Czytanie mobilne stało się stałym elementem naszego krajobrazu, idealnie odpowiadając na zmieniające się potrzeby czytelników, którzy dostęp do ulubionej literatury pragną mieć w każdym miejscu i w każdej chwili – komentuje Mikołaj Małaczyński, współtwórca Legimi.

Poniżej znajdziecie Państwo odpowiedzi na pytania zadawane najczęściej w związku z wypożyczaniem e-booków z zasobów Legimi.

 

Wyjaśniamy:

Jestem czytelnikiem Biblioteki Publicznej  i czytałem książki z Legimi w 2019 r. Dlaczego muszę pobrać nowy kod dostępu?
Kody dostępu do platformy zostały wydane na okres ważności do 31 grudnia 2019 roku, po tej dacie tracą ważność. Oznacza to, że wszyscy, którzy w 2019 roku użyli pobranego  kodu dostępu, muszą przyjść po kolejny.

Czy wypożyczanie ebooków jest bezpłatne?
Wypożyczanie jest całkowicie darmowe.

Czy muszę być użytkownikiem biblioteki, by wypożyczyć ebooka?
Możliwość wypożyczania mają wyłącznie osoby zapisane do jednej z Bibliotek Centrum Kultury w Siechnicach

Jak aktywować kod otrzymany w Bibliotece?
Należy zarejestrować bezpłatne konto Legimi na stronie:

http://www.legimi.pl/dbpw/

Wtedy można już wybierać, wypożyczać i pobierać e-booki bezpośrednio w aplikacji Legimi.

Na jak długo mogę wypożyczać e-booki?
Wszystkie kody po 02.01.2020 r. będą ważne do końca roku 2020., ale decydujący jest limit finansowy. W przypadku bardzo intensywnego wykorzystywania limitu środków jakie przeznaczyliśmy na ten cel,  pula może ulec wcześniejszemu wyczerpaniu.

Jaki jest limit wypożyczeń dla czytelnika?
W ramach zamówionego przez bibliotekę limitu stron do przeczytania każdy czytelnik wypożyczyć może dowolną liczbę książek. Jeśli czytelnik otrzymuje komunikat o przekroczeniu limitu, oznacza to, że wyczerpała się pula stron.

Na jakich urządzeniach mogę czytać wypożyczone e-booki?
Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać w chmurze® jednocześnie na 2 urządzeniach.

Czy wypożyczane z biblioteki w ramach usługi Legimi e-booki mogę czytać na Kindle?
Wypożyczonych ebooków nie można czytać na Kindle.

Czy muszę być online, by czytać e-booki?
Po pobraniu ebooki można czytać również offline. Jeżeli czytelnik pozostaje offline przez 7 dni, otrzymuje powiadomienie o konieczności połączenia się z internetem w celu aktualizacji statusu swojego konta w Legimi.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial