KULINARIA

Dziś przedstawiamy półkę z kulinariami w Bibliotece Publicznej w Świętej Katarzynie:.)

Żyjemy w dobie Internetu, gdzie każdy z nas może znaleźć szybko przepis na jakieś danie. A co z książkami? Czy odeszły do lamusa? Otóż nie! Oferta książek kucharskich jest bardzo bogata.

W naszej bibliotece mamy książki z tradycyjną kuchnią polską, kresową, która cieszy się bardzo dużą popularnością nie tylko w kraju. Zagraniczni turyści również zachwycają się jej smakiem.
Polecamy zajrzeć na stronę http://www.kuchennykredens.pl/, gdzie znajdą Państwo przepisy na śniadania, dania obiadowe, desery z książki Pani Moniki Śmigielskiej pt. „Kuchenny Kredens. Polska kuchnia przedwojenna” .

A czy ktoś z wielbicieli „Ani z Zielonego Wzgórza” wie, że autorka Lucy M. Montgomery oprócz tego, że była świetną pisarką, była też świetną kucharką? Jeśli nie, to polecamy książkę „ Kuchnia z Zielonego Wzgórza” Elaine Crawford i Kelly Crawford.
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/33160/kuchnia-z-zielonego-wzgorza-przepisy-l-m-montgomery
Fragment z książki:
„Tęsknisz za uczuciem błogości, ciepłem domowego ogniska? Potrzebujesz energii, optymizmu? Poczuj zapach imbiru i smak domowego ciasta- zajrzyj do kuchni Lucy Maud Montgomery”.

Na naszych półkach znajdą też Państwo książki z tradycyjnymi daniami wigilijnymi, wielkanocnymi, o pieczeniu chleba, wędzeniu, daniach z grilla, sałatkach, makaronach, sushi. Książki znanych osób jak Marta Gessler, Robert Makłowicz, Agnieszka Cegielska czy Łukasz Łuczaj. Jest też seria książek Siostry Anastazji i Siostry Anieli z wieloma ciekawymi propozycjami kulinarnymi.

Lato jest też idealnym czasem na chowanie do słoików darów natury. Więc znajdą też Państwo przepisy na przetwory, nalewki, soki, koktajle.

Dla poszukujących słodkości, mamy wiele książek z przepisami na małe co nieco, czyli ciasta, desery. Książki dla mam z przepisami dla najmłodszych.
Są też książki dla osób dbających o swoje zdrowie, z przepisami na smaczne i zdrowe dania.

Na pewno każdy smakosz, koneser r znajdzie coś dla siebie. Serdecznie zapraszamy!

A dla głodnych nowych książek, czy inspiracji kulinarnych zapraszamy na strony:
https://jemksiazkiblog.wordpress.com/about/
http://only-my-simple-kitchen.blogspot.com/
http://naregale.blogspot.com/2015/06/ksiazki-kucharskie.html
https://cookmagazine.pl/ksiazki-kulinarne/
Zachęcamy do skorzystania katalogu internetowego w celu wyszukania książek:
http://fbc.pionier.net.pl/pro/2016/11/ksiazki-kucharskie/

W BIBLIOTECE W ŚWIĘTEJ KATARZYNIE

Zapraszamy do naszych Bibliotek! 

Sprawdźcie księgozbiór nie wychodząc z domu na SZUKAM KSIĄŻKI

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial