KRYMINAŁ  •  SENSACJA  •  THRILLER

Kryminał, sensacja, thriller – to obecnie jeden z najpopularniejszych gatunków.

Kto z nas nie lubi mrożących krew w żyłach wrażeń i rozwiązywania zagadek kryminalnych, kto nie marzy o tym, by krok po kroku śledzić groźnego mordercę, a następnie stanąć z nim oko w oko? Oczywiście wszystko to w poczuciu bezpieczeństwa, przecież mamy do czynienia z opowieścią spisaną na papierze! Choć (uwaga!) nie zawsze fikcyjną!

https://czytajpl.pl/2019/04/08/najlepsze-kryminaly-top-10-wspolczesnych-pisarzy/

Badania dowodzą, że osoby czytające książki kryminalne są bardziej empatyczne i lepiej radzą sobie ze stresem. Ale to nie jedyna korzyść, jaką daje czytanie prozy detektywistycznej, są przecież również: ekscytacja, ukojenie, oswajanie lęków, trening dla mózgu, rozrywka, poprawa nastroju.

Literatura sensacyjna – często są to książki szpiegowskie, w których ukazane są niebezpieczne pościgi, strzelaniny i inne charakterystyczne elementy, które zadowolą czytelników żądnych emocji.

https://literia.pl/ksiazki/kryminal-i-sensacja/powiesc-sensacyjna

Nic tak dobrze nie będzie pasować do mrocznych jesiennych wieczorów jak thriller, który zmrozi krew w żyłach.

https://www.taniaksiazka.pl/bestsellery/thriller-204

Namawiajmy dzieci, by swój czas wolny spędzały na czytaniu! Są też książki detektywistyczne dla dzieci. Może właśnie tematyka ta tematyka zachęci je do czytania? Dziecko uczy się analizy, syntezy, logicznego myślenia, wnioskowania, przyjmowania możliwości istnienia różnych rozwiązań, poddawania w wątpliwość tezy. Zadania detektywistyczne budzą w czytelniku ciekawość, ale też kształtują wyobraźnię.

https://www.empik.com/empikultura/najlepsze-serie-detektywistyczne-dla-dzieci,109123,a

W BIBLIOTECE W GROBLICACH

Zapraszamy do naszych Bibliotek! 

Sprawdźcie księgozbiór nie wychodząc z domu na SZUKAM KSIĄŻKI

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial