KODUJ PRO

plakat reklamujący akcję koduj_pro narysowane ręce nad klawiaturą, pomiędzy unoszącymi się z laptopa znakami napis: W naszej bibliotece nauczysz się programowania.

Nasze biblioteki dołączyły do projektu Koduj_Pro, prowadzonego przez Fundację Liga Niezwykłych Umysłów oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.
https://lnu.org.pl

W ramach projektu użytkownicy biblioteki mogą bezpłatnie skorzystać z profesjonalnych kursów programowania i obsługi baz danych dostępnych na platformie LNU: Python i SQL na poziomie podstawowym.

Dostęp do kursów on-line użytkownik otrzymuje na 21 dni, po wcześniejszym zarejestrowaniu do indywidualnego konta na platformie LNU.

Aby zostać uczestnikiem kursów należy być czytelnikiem naszych bibliotek (być zapisanym do biblioteki CK) i uzyskać kod aktywacyjny, pisząc na adres bpsiechnice1@kultura-siechnice.pl
Po zalogowaniu się na swoje konto na LNU w zakładce „Moje konto”, trzeba wpisać kod aktywacyjny w odpowiednie pole. Po wpisaniu poprawnego kodu, czytelnik zobaczy komunikat o dołączeniu do grupy oraz ikonkę z nazwą grupy CK Siechnice.

INSTRUKCJA REJESTRACJI

Zakres tematyczny kursów
Python:
7 rozdziałów
169 lekcji
Zakres zagadnień: zmienne, łańcuchy znaków i ich metody, typy danych, operatory arytmetyczne, funkcje, instrukcje warunkowe, operatory logiczne, pętle, sekwencje danych: łańcuchy, krotki, listy i operacje na sekwencjach, zbiory, słowniki, obsługa wyjątków, praca z plikami tekstowymi.

SQL:
5 rozdziałów
116 lekcji
Zakres zagadnień: wprowadzanie do baz danych, pobieranie danych, sortowanie, warunki – operatory porównania i operatory logiczne, grupowanie, operatory arytmetyczne, wprowadzanie danych, modyfikowanie danych, usuwanie danych, tworzenie tabel, modyfikowanie tabel, usuwanie tabel, podstawy łączenia tabel.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial