GRAJ!

Centrum Kultury w Siechnicach zorganizowało I Przegląd Małych Form Teatralnych GRAJ!

Do udziału zgłosiły się dziecięce i młodzieżowe zespoły teatralne z terenu województwa dolnośląskiego.

Przegląd Małych Form Teatralnych GRAJ! To nowa odsłona organizowanego przez 25 lat Przeglądu Teatrzyków Dziecięcych BOMBEL. Zmiana nazwy i zmodyfikowanie formuły miało na celu odświeżenie i unowocześnienie zasad organizacyjnych, jak i nadanie Przeglądowi nowego wymiaru.

Odbiorcą Przeglądu jest zainteresowana teatrem grupa dzieci i młodzieży w przekroju szkoły podstawowej i szkoły średniej. Zaproszenia przesyłamy do szkół i ośrodków kultury w województwie dolnośląskim.

Przesłaniem Przeglądu jest promocja teatru jako dynamicznego narzędzia do kształtowania u dzieci i młodzieży postaw twórczych, kreatywnego wyrażania emocji, ekspresji słownej oraz współpracy w zespole. Przegląd ma stanowić platformę wymiany doświadczeń, edukacji artystycznej i wzajemnej inspiracji. Popularyzacja teatru stanowi niewątpliwie ciekawe wyzwanie w świecie zdominowanym przez multimedia i jest jednocześnie czasoprzestrzenią, która pielęgnuje kulturę w klasycznej, tradycyjnej formie. Zatem Przegląd to połączenie tradycji z nowoczesnością, kreatywności z pięknem, a także klasycznego podejścia z innowacyjnością.

W składzie Jury zasiadali:
Roberto Skolmowski- autorytet w dziedzinie reżyserii teatralnej i operowej.
Anna Szul- wokalistka i instruktor w szkole wokalnej “Dzwiękodzieło”
Agata Kopacka – instruktor zespołów śpiewaczych
Jury przyznało:
I miejsce w kategorii dziecięcej- Grupie Teatralnej “Relaks” z Siechnic prowadzonej przez instruktora Sebastiana Frodymę.
I miejsce w kategorii młodzieżowej – Grupie Teatralnej “Nameless” ze SP w Żernikach Wrocławskich, prowadzonej przez Pedagoga Pawła Wilamowskiego.
Wyróżnienie dla Grupy Teatralnej “Wernisaż” z Jawora prowadzonej przez pedagoga Patrycję Jarosz.
Wyróżnienie dla Grupy Teatralnej ” Teatrzyk Kuku na Muniu” prowadzonej przez pedagoga Monikę Górny.
Jury przyznało również nagrodę specjalną za 
Najlepszą Rolę Aktorską dla Patrycji Jakubowskiej z Grupy “Nameless” z SP w Żernikach Wrocławskich.
Wszystkim nagrodzonym oraz wyróżnionym a także uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za uczestnictwo!!! Zapraszamy za rok!
Zapraszamy do galerii zdjęć:

 

Plakat_GRAJ!


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress