Miś w szaliku, śnieżynki, napis warsztaty zimowe z Centrum Kultury

- codzienna aktualizacja!

Obejrzyj relacje z warsztatów

Serduszka uszyte przez dzieci na warsztatach z szycia. Czerwone, białe w kwiaty, fioletowe dodatki.

Zapraszamy dzieci do Centrum Kultury na zimowe warsztaty podczas ferii. Jak co roku przygotowaliśmy w naszych placówkach atrakcyjną ofertę artystycznych zajęć. Poniżej szczegóły!

PONIEDZIAŁEK – 31 stycznia

10:00 – 12:00 WARSZTATY DEKOROWANIA CIASTECZEK – SŁODKIE LAURKI
KAŻDY UCZESTNIK DOWIE SIĘ:
1.Co to jest masa cukrowa i jak dekorować nią ciasteczka.
2. Co to jest lukier królewski, rodzaje i sposoby wykorzystania do dekoracji.
3 Jak wykorzystywać foremki silikonowe i odciski do robienia dekoracji.
4. Jak planować kompozycję, spójny układ dekoracji.
5. Jak robić wzorki i napisy. 6. Jak pakować słodkie arcydzieła.
Na warsztatach każdy uczestnik będzie miał do dyspozycji- maty, patyczki modelarskie, wałki, pędzelki, foremki, masę cukrową, lukier oraz inne narzędzia. Każdy uczestnik otrzyma upieczone ciasteczka, które następnie będziemy dekorować.
Prowadzi: Karolina Zawadzka
Koszt: 39 zł


13:00 – 16:00 POJEMNIK NA SKARBY (warsztat dwudniowy)
Część pierwsza warsztatów. W czasie warsztatów dzieci samodzielnie wykonają pojemnik na skarby z gliny samoutwardzalnej, który następnie ozdobią. Pojemnik dzieci zabierają do domu po zakończonych warsztatach.
Prowadzi: Ewa Maszczyk
Koszt: 75 zł za dwa dni warsztatów


WTOREK – 1 lutego

10:00 – 12:00 WARSZTATY Z MODELOWANIA FIGUREK Z MASY CUKROWEJ
Na warsztatach każdy uczestnik będzie miał do dyspozycji- maty, patyczki modelarskie, wałki, pędzelki, foremki i inne narzędzia. Zakres: Zapoznanie się z masą cukrową, poznanie jej właściwości, możliwości i rodzajów. Barwienie masy, łączenie kolorów. 1. 2. Modelowanie figurki, wycinanie elementów. Poznanie technik ułatwiających lepienie figurek.. 3. Wykańczanie szczegółów, malowanie, pudrowanie. Informacje o przechowywaniu. Ciekawostki.
Prowadzi: Karolina Zawadzka
Koszt: 39 zł


13:00 – 16:00 POJEMNIK NA SKARBY (warsztat dwudniowy )
Część druga warsztatów. W czasie warsztatów dzieci samodzielnie wykonają pojemnik na skarby z gliny samoutwardzalnej, który następnie ozdobią. Pojemnik dzieci zabierają do domu po zakończonych warsztatach.
Prowadzi: Ewa Maszczyk
Koszt: 75 zł za dwa dni warsztatów


ŚRODA – 2 lutego

WYCIECZKA Odyseja Wodna po Hydropolis + seans filmowy 09:00-15:30

Centrum wiedzy o wodzie Hydropolis to ikona wśród atrakcji turystycznych Wrocławia. proponujemy animowane zwiedzanie grupowe w formie warsztatowej. Zwiedzających wyposażymy w dziennik podróży i nauczymy prognozować pogodę po chmurach, sprawdzimy PH wody oraz wyruszymy w morskie głębiny, by uwiecznić na rysunkach żyjące w nich stwory. Wszystko z wykorzystaniem ekspozycji.
Seans filmowy w kinie.
Przejazd autokarem.

Koszt: 65 zł

(cena zawiera Odyseję wodną wraz z biletem wstępu do Hydropolis, bilet wstępu do kina oraz przejazd autokarem)


CZWARTEK – 3 lutego

10:45 – 12:15 WARSZTATY Z ROBOKLOCKAMI
Uczestnicy zajęć będą pracować z klockami Lego® Mindstorms – ich cechą szczególną jest to, że buduje się z nich konstrukcje zawierające rozwiązania mechaniczne, młodsze dzieci będą konstruowały zwierzątka i inne figurki z klocków lego.

Koszt: 30 zł


13:00 – 16:00 ZIARENKOWCE
Uczestnicy stworzą własne, wyjątkowe wymyślone stworki i zabiorą je do domu.
Prowadzi: Ewa Maszczyk
Koszt: 48 zł


PIĄTEK – 4 lutego

10:45 – 12:15 WARSZTATY Z ROBOKLOCKAMI
Uczestnicy zajęć będą pracować z klockami Lego® Mindstorms – ich cechą szczególną jest to, że buduje się z nich konstrukcje zawierające rozwiązania mechaniczne, młodsze dzieci będą konstruowały zwierzątka i inne figurki z klocków lego.

Koszt: 30 zł


13:00 – 16:00 OBRAZ WEŁNĄ MALOWANY
Warsztaty przy użyciu wełny czesanej, z której dzieci stworzą obraz wg własnego pomysłu, koncepcji i zabiorą go do domu.

Prowadzi: Ewa Maszczyk
Koszt: 48 zł


Informacje i zapisy:

Klub Relaks w Siechnicach, ul. Fabryczna 15

tel. 881 921 619

e-mail: siechnice@kultura-siechnice.pl

„Już wiesz, że możesz więcej…”

Zapraszamy na warsztaty edukacyjno-artystyczne  w Klubie Słońce w Radwanicach.

 

Warsztaty  mogą być niezwykle pasjonujące, atrakcyjne i wciągające dla Twojego dziecka. Nasze zajęcia będą okazją nie tylko do wspaniałej zabawy z rówieśnikami, ale również do rozwijania  kreatywności, logicznego myślenia oraz poznawania świata właśnie poprzez zabawę. Taką formę warsztatów proponujemy pod kierunkiem wykwalifikowanych instruktorów.

 

I tydzień ferii:

Dwudniowe warsztaty 31.01. i 1.02. (poniedziałek, wtorek) 9:45-14:15, koszt 160 zł

Każdy uczestnik zajęć w ciągu dwóch dni  uczestnicy we wszystkich, wymienionych warsztatach.

Wykonanie biżuterii – „Koralikowy świat”

Warsztaty – „ Mały Jubiler – DARUMA”. Uczestnicy zapoznają się z dziejami i praktyką tworzenia biżuterii montowanej z półfabrykatów. Grupa dzieci podczas swobodnej rozmowy w grupie przyswaja wiedzę o doborze barw i ich temperatur, materiałach i rodzajach kompozycji. Finałem warsztatu jest wykonanie z półfabrykatów szklanych, ceramicznych i drewnianych gotowej biżuterii (bransoletek, naszyjników, kolczyków, breloków). Pod koniec każdy z uczestników, korzystając ze zdobytych umiejętności, może stworzyć bransoletkę lub breloczek ( chłopcy), który zabierze ze sobą po zajęciach. Prowadząca Marta Jedras – animatorka kultury, pedagożka i rękodzielniczka.

Warsztaty komiksu, ilustracji i karykatury

Ich celem jest zapoznanie uczestników z szeroko pojętym zakresem plastyki, literatury i sztuki, poszerzenie zainteresowań kulturalnych. Korzystając z pasji każdego młodego człowieka pomagamy je rozwinąć i zadbać o ich jakość. Poruszając się w części teoretycznej w świecie bohaterów i światów bliskich uczestnikom, warsztaty cieszą się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży, którzy czytając lub kreując własne fikcyjne światy spędzają wolny czas. Wykorzystując jako punkt wyjścia ich ulubioną rozrywkę warsztaty uczą rozumienia i doświadczania przejawów coraz bardziej wartościowych dziedzin kultury. Realizujemy to przez tematy z pogranicza kultury masowej i wysokiej. Warsztaty obejmują zakresem tematycznym i łączą: ilustrację, literaturę, komiks, film animowany, sztuki wizualne i kino. Uczestnicy zyskują narzędzia do stworzenia własnych komiksów, książek, ilustracji, filmów, a także możliwość pełniejszego i bardziej świadomego wyboru swych zainteresowań. Prowadzenie Szymon  Teluk –  z zawodu oraz pasji malarz i rysownik. Specjalizuję się w komiksie, ilustracji i karykaturze. Wśród zróżnicowanej działalności, którą się zajmuję, bardzo ważna jest praca dydaktyczna z dziećmi i młodzieżą. Prowadzi warsztaty, wykłady, pokazy rysowania na żywo, wystawy oraz kursy w zakresie dziedzin, którymi się zajmuję. Wieloletnie doświadczenie pozwala Panu Szymonowi przekazać dużo wiedzy dotyczącej zawodu ilustratora i rysownika komiksów Projektuje także gry komputerowe.

 

Sztuka Szycia – „Z maszyna za pan brat”

Sztuka Szycia –warsztaty krawieckie .Nauka szycia rozwija wyobraźnie przestrzenną, zdolności manualne i kreatywność. Na naszych zajęciach uczestnicy zaczynają od igły i nitki, następnie szyją na maszynie a dalsze cele wyznacza wyobraźnia naszych młodych „krawcowych” i „krawców’. Twórcze warsztaty szycia dla dzieci to najlepszy sposób na naukę poprzez zabawę i pobudzenie swojej kreatywności. Warsztaty szycia dla dzieci to zajęcia na których efekt nie trzeba długo czekać. Przekonajcie się sami, dlaczego warto uczyć się szyć już od najmłodszych lat i wziąć udział w warsztatach! Prowadząca Malwina Szymańska – Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Od wielu lat prowadzi zajęcia z zabaw animacyjnych oraz zajęć plastycznych. Obecnie prowadzi pracownię krawiecką „Sztuka Szycia”, gdzie nie tylko dzieci i młodzież, ale także dorośli poznają tajniki nauki szycia na maszynie i projektowania

 

Macrame

Każdy z uczestników otrzyma niezbędne materiały (sznurki, koraliki, obręcze)

Wspólnie wybierzmy wzór, który będzie wykonywać grupa.

Trudność zadania zostanie dobrana do grupy wiekowej uczestników.

Po zajęciach dzieci zabiorą gotowe wyroby do domu. Prowadząca Karina Orzarowska. Jestem absolwentką Kieleckiego Liceum Plastycznego oraz Wydziału Sztuki i Wzornictwa Ceramiki na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. W trakcie studiów prowadziłam warsztaty ceramiczne z dziećmi cierpiącymi na porażenie mózgowe. Od najmłodszych lat działałam w ZHP jako zuch, harcerka, a także prowadząc własną drużynę. Obecnie działam jako instruktor ceramiki i plastyki w Centrum Kultury „Kuźnia” w Żernikach Wrocławskich. Praca z dziećmi i młodzieżą jest mi dobrze znana – uwielbiam naukę przez zabawę.  Staram się aby moje warsztaty dawały uczestnikom możliwość rozwijania kreatywność i zdolności manualnych

 

Dwudniowe warsztaty 02.02. i 03.02. (środa, czwartek) 9:45-14:15, koszt 160 zł.

Każdy uczestnik w ciągu dwóch dni  uczestnicy we wszystkich wymienionych warsztatach.

Filmowe – „Kamera- akcja!”. Celem warsztatów jest zapoznania dzieci z postawami poszczególnych etapów realizacji filmowej. Uczestnicy zapoznają się z historią kina, czyli jak to się zaczęło; kto jest kim w filmie; od pomysłu do pierwszego ujęcia; ,praca na planie filmowym; charakteryzacja w filmie; gry i zabawy aktorskie; projekcje filmowe. Z uwagi na wiek zainteresowanych przeważająca część warsztatów to praktyka, a więc realizacja krótkich scenek, zabawy aktorskie i integracyjne, dykcja, zapoznanie ze sprzętem filmowym oraz realizacja krótkometrażowego filmu.Prowadzący Wojciech Tomczak, Weronika Biazik.

Pan Wojciech jest absolwent Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi na wydziale reżyserii, absolwent Lubuskiej Szkoły Fotografii, założyciel i lider grupy filmowej WOLF. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, jest wykładowcą scenariopisarstwa w Lubuskiej Szkole Filmowej. Prowadzi własną działalność gospodarczą zajmującą się filmem i fotografią- Wonderful Time.Pani Weronika,  absolwentka Lubuskiej Szkoły Fotografii, Influencerka. Uczestniczyła w  wielu szkoleniach  z dziedziny fotografii oraz social mediów. Założycielka i współautorka kanału filmowego poświęconego diecie Gluten Free.

 

Gry planszowe. Współczesne gry planszowe zyskują coraz większą popularność zarówno wśród dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. „Eurogry” znacząco różnią się od tych znanych nam chociażby sprzed dwudziestu czy trzydziestu lat. Przede wszystkim często są osadzone fabularnie w konkretnym czasie i przestrzeni, równie często odchodzi się od tradycyjnych plansz dzielonych na pola, a co za tym idzie zmienił się sposób prowadzenia rozgrywki. Wprowadzono na tyle interesującą mechanikę, że każda partia wymusza od nas inne podejście, jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Dużą rolę odgrywa tu decyzja gracza. To już nie są gry abstrakcyjne polegające jedynie na przesuwaniu pionków w zależności od losowego rzutu kostką. We współczesnych grach np. buduje się własne królestwo, sieć pociągów, czy też wcielamy się w postać detektywa muszącego rozwikłać jakąś zagadkę. Pomimo wielu innowacji pewne wartości niosące z sobą gry planszowe pozostały niezmienne. Gry planszowe to ciekawy sposób na to aby oderwać młodego (czy starszego) człowieka od ekranu i skonfrontować z drugim człowiekiem. Dysponujemy ponad dwudziestoma tytułami najbardziej cenionych współczesnych gier. M.in. „Carcassonne”, „Splendor”, „Takenoko”, „Cold express”, „Wsiąść do pociągu” i wiele, wiele innych. Podczas spotkania uczestnikom zostaną wytłumaczone zasady poszczególnych gier, przeprowadzone przykładowe rozgrywki, a także rozegrany turniej z nagrodami.

Prowadzący Wojciech Tomczak, Weronika Biazik.

 

Introligatorstwo

Na zajęciach wykonamy prosty notes/szkicownik. Przejdziemy krok po kroku przez wszystkie etapy. Samodzielne sklejenie bloku kartek, wybór wyklejek oraz wykonanie okładki pozwoli uzyskać bardzo spersonalizowany produkt. Każdy uczestnik otrzyma niezbędne materiały ( papier, tekturę, płótno, klej, taśmy itp).Gotowy szkicownik będzie można odebrać w klubie w drugim tygodniu ferii że względu na długi czas schnięcia kleju Prowadząca Karina Orzarowska.

 

Ruch, zabawa, taniec, muzyka

Prowadząca Barbara Banaszkiewicz.

Absolwentka Wyższej Szkoły Umiejętności na kierunku taniec – studia pod patronatem Kieleckiego Teatru Tańca oraz Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego i Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na kierunku Choreografia i Teoria Tańca. Całe życie poświęciła swojej największej pasji – tańcu. Zamieniłam pasję w zawód. Szkoliła się u jednych z najlepszych pedagogów tańca w Polsce, m.in Grzegorz Pańtak, Elżbieta Szlufik-Pańtak, Ewa Wycichowska, Andrzej Morawiec czy Zofia Rudnicka. W pracy zawodowej realizuje się z każdą grupą wiekową. Prowadzi zajęcia w przedszkolu z najmłodszymi maluszkami jak i w szkole tańca z młodzieżą i dorosłymi.. Uwielbia pracę z młodzieżą  dlatego poza samą nauką tańca w Studiu Tańca STC dance&more jeździ na obozy/kolonie jako wychowawca i instruktor tańca oraz pracuję w szkole podstawowej.

„Moją największą miłością jest taniec jazzowy i to nim głównie zajmuje się w swojej pracy, ale prowadzę również vidoclip i hip-hop, czego podstaw  nauczycie się na zajęciach ze mną podczas ferii zimowych, zapraszam Was serdecznie!

 

Piątek – wycieczka do kina.


II tydzień ferii:

Dwudniowe warsztaty 07.02. i 08.02. (poniedziałek, wtorek) 9:45-14:15, koszt 160 zł

Każdy uczestnik w ciągu dwóch dni  uczestnicy we wszystkich wymienionych warsztatach.

 

Warsztat Leszego powstał z miłości do pracy z drewnem. Działalność ma za zadanie nie tylko uczyć obróbki tego niezwykłego materiału i wykonywania z niego rozmaitych rzeczy, ale również szacunku wobec otaczającego nas świata przyrody.

Warsztaty z robienia drewnianych zabawek. Warsztaty polegające na tworzeniu zabawek z drewnianych elementów. Zadaniem uczestników będzie wykorzystywanie różnych brył geometrycznych do tworzenia prostych konstrukcji zabawek, z użyciem podstawowych systemów łączenia drewna, np. gwoździe, wkręty, śruby, podkładki, nakrętki, kołeczki, kleje itp. Cele 1. Nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pracy z drewnem, nauka wbijania gwoździ.  Poprawa motoryki małej, stworzenie ciekawych prac i pobudzenie kreatywności, pobudzenie umiejętności przestrzennego myślenia wśród najmłodszych.

Uczestnicy zostaną zaopatrzeni w niezbędne artykuły BHP oraz materiały do stworzenia prac w drewnie za pomocą narzędzi ręcznych, odpowiednio dopasowanych do wieku i możliwości uczestników, oraz gwoździ, nakrętek, śrub, kleju itp. Dla uczestników, którzy szybciej skończą swoje prace, zostaną udostępnione specjalistyczne farby, które będą mogli wykorzystać do upiększenia swoich prac.

Warsztaty manualne – wykonanie obrazów. Warsztaty polegające na tworzeniu przez uczestników ciekawych, ekologicznych dekoracji z użyciem materiałów naturalnych, ,,darów lasu” itp. oraz dyskusja na temat pozyskiwania surowców prosto z natury i korzyściach z ich użytkowania. Pobudzenie zdolności sensorycznych za pomocą materiałów o różnych fakturach, rozwój motoryki małej, stworzenie ciekawych prac i pobudzenie kreatywności oraz  pobudzenie umiejętności przestrzennego myślenia wśród uczestników. oraz zmysłu estetyki.. Uczestnicy zostaną zaopatrzeni w niezbędne artykuły BHP oraz materiały do stworzenia prac. Do dyspozycji będą ramki z wypełnieniem do stworzenia obrazów z użyciem: mchu, szyszek, kory, suszu roślinnego itp. Do użytku uczestników będą pistolety na klej na gorąco (obrazy z mchu, wieńce plecione z gałązek wierzbowych ozdobione wg uznania itd.) Prowadzący Piotr Wróblewski i Jola Madalińska

Pan Piotr Animator kultury z dwunastoletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, współzałożyciel grupy artystycznej Makavakava; tancerz- choreograf, a przede wszystkim nauczyciel i wicedyrektor w prywatnej alternatywnej szkole podstawowej; z zamiłowania stolarz/ cieśla i złota rączka.

Pani Jola Absolwentka Instytutu Historycznego UWr, uwielbiająca zgłębiać polski folklor;  prowadząca i organizatorka gier miejskich oraz terenowych, a także miłośniczka natury, ruchu na świeżym powietrzu, kwiatów, roślin i dobrego designu.

 

„Artystyczna fabryka gliny”
Celem zajęć będzie zapoznanie się z wszystkimi technikami tworzenia ceramiki, tak aby uczestnik miał pełną świadomość z jakim materiałem pracuje i ile może od niego oczekiwać.Zajęcia,  na którym samodzielne wykonane przez uczestnika prace staną się jego własnością, a tym samym pamiątką z nauki danej techniki tworzenia ceramiki. Warsztaty  skierowane do osób  , które zawsze zastanawiały się ​jak to jest zrobione, tych co szukają nowego hobby i tych co już je znają, a chcieli by je rozwinąć.

Uczestnicy będą mieli możliwość pełnego wyrażania siebie poprzez pracę z gliną, poznawania nowych technik oraz stworzenie wyrobów ceramicznych. Program warsztatów i tempo pracy są dostosowywane do możliwości  uczestników. Niemniej każdy zdobędzie wiedzę na temat różnych rodzajów gliny, metod pracy, wykorzystywanych narzędzi oraz technik zdobniczych.

Prowadząca: Irmina Helak  Absolwentka ASP we Wrocławiu na wydziale Ceramiki i Szkła, dyplom 2010 w pracowni prof. Jerzego Chodurskiego. Zajmuje się szkłem artystycznym, ceramiką, projektowaniem form użytkowych, grafiką 3d, malarstwem, grafiką użytkową. Prowadzi pracownie 4sztuki we Wrocławiu, która jest ośrodkiem inicjatyw oraz działań artystycznych. Jest to miejsce w którym powstają przedmioty użytkowe o unikalnym charakterze, miejscem otwartym dla wszystkich zainteresowanych ceramiką oraz procesem jej powstawania.  W pracowni powstaje ceramika użytkowa, szkło, biżuteria, niecodzienne przedmioty codziennego użytku.

 

Malarstwo na sztalugach– „Malując intuicyjnie wyrazisz Siebie”. Nauczysz się wyzwolić całą swoją kreatywność, pokonać swoje wewnętrzne blokady typu: nie umiem, nie potrafię…Nie trzeba posiadać żadnych umiejętności artystycznych -tu nikt nikogo nie ocenia i nie krytykuje. Nie trzeba mieć doświadczenia w malowaniu – tym bardziej przekonasz się, że potrafisz malować i stworzysz samemu niepowtarzalne obrazy w absolutnej wolności.

Prowadząca Joanna Idczak. Instruktorem malarstwa intuicyjnego dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych z włączeniem elementów dzwiękoterapii, także dla osób niepełnosprawnych. Duże doświadczenie i umiejętność w pracy grupowej oraz indywidualnej z dziećmi.

 

Dwudniowe warsztaty 09.02. i 10.02. (środa, czwartek) 9:45-14:15, koszt 160 zł

Każdy uczestnik w ciągu dwóch dni  uczestnicy we wszystkich wymienionych warsztatach.

Warsztaty z tworzenia obrazów na drewnie. Warsztaty polegające na nauce wbijania gwoździ w drewno, celem stworzenia ciekawych obrazów z użyciem kolorowych gumek.  Nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pracy z drewnem, nauka wbijania gwoździ. Poprawa motoryki małej, tworzenie ciekawych prac i pobudzenie kreatywności. Uczestnicy zostaną zaopatrzeni w niezbędne artykuły BHP. Zajęcia manualne z majsterkowania i dekoracji ekologicznych mają za  zadanie aktywnie wspierać rozwój dzieci w zakresie, umiejętności przestrzennego myślenia i wykorzystywania matematyki w praktyce, jak również komponowania dekoracji, wzbudzając tym samym wrażliwość, poczucie estetyki oraz kreatywność. Materiały na zajęcia są ekologiczne, “z odzysku”. Nabycie przez dzieci umiejętności korzystania z podstawowych narzędzi ręcznych (młotek, piła, miarka itp.), elektronarzędzi (wkrętarki itp.), a także przyrządów potrzebnych do tworzenia dekoracji. Stworzenie wyznaczonych projektów zgodnie ze scenariuszami.  Uświadomienie uczestnikom, jak ważna jest ochrona środowiska oraz zachęta do korzystania z materiałów z recyklingu.

Prowadzący Piotr Wróblewski i Jola Madalińska

Warsztat Leszego

Warsztat robienia domków dla owadów. Warsztaty manualne polegające na tworzeniu domków dla owadów z własną kompozycją wypełnienia. Jest to idealne schronienie przed wiatrem i niepogodą oraz bezpieczne miejsce dla gniazd lęgowych dla owadów. Tego typu zajęcia świetnie nadają się dla dzieci, ze względu na bezpieczeństwo oraz bardzo istotne aspekty sensoryczne (korzystanie z materiałów o różnych strukturach). Dodatkowo hotele dla owadów są wspaniałą dekoracją każdego ogródka czy zewnętrznego parapetu. Stworzenie ciekawych i funkcjonalnych domków/hoteli/sztucznych pomocy gniazdowych dla owadów. Specyfikacje Dla uczestników zostaną przygotowane gotowe konstrukcję domków do uzupełnienia wedle uznania uczestników, czy na podstawie schematów. Do dyspozycji warsztatowiczów będą materiały naturalne, gąbka oraz siatka, dzięki której wypełnienie domku nie wypadnie na zewnątrz. Umocowaniem siatek zajmą się instruktorzy.

Prowadzący Piotr Wróblewski i Jola Madalińska –Warsztat Leszego

 

Warsztaty teatralne z elementami animacji.

 Prowadząca Magdalena Pietnoczka Inżynier i aktor w jednej osobie. Absolwentka Szkoły Aktorskiej Teatru Śląskiego w Katowicach, gdzie w spektaklu dyplomowym „Młynarski. Chory na muzykę” wcieliła się w role: Agnieszki Osieckiej i Joanny Szczepkowskiej. Związana głównie z muzycznym teatrem dla dzieci – kreuje bajkowe postaci i animuje. Instruktor aktorstwa w nowoczesnej szkole musicalowej Broadway Musical School.

Robo K L O C K I…

Kreatywność

Logistyka

Operatywność

Cierpliwość

Koordynacja

Inspiracja…

…uczą współpracy zespołowej. Lego pobudzają myślenie przestrzenne i konstruktorskie. Rozwijają umiejętności matematyczne, zaszczepiają pasję do fizyki. Wydłużają czas koncentracji uwagi i kształtują wytrwałość oraz cierpliwość. Gwarantujemy dobrą zabawę z wykwalifikowanymi trenerami.

11.02 piątek  – zabawa karnawałowa dla wszystkich uczestników warsztatów.

WARSZTATY ARTYSTYCZNO KREATYWNE – Prowadzący Ewa Maszczyk

31.01/pon.  godz. 9:00-12:00/45 zł

Pojemnik na skarby- 2 dniowe warsztaty lepienia z gliny samoutwardzalnej, dzieci wykonają pojemniki, które same zaprojektują i ozdobią, po wyschnięciu każdy uczestnik zabierze swoją pracę do domu.

01.02/wt.  godz.9:00-12:00/30 zł

C.d. – warsztatów pojemniki na skarby.


02.02/śr.  godz. 09:00-15:30/ 65 zł

Wycieczka- Odyseja Wodna po HYDROPOLIS – Centrum wiedzy o wodzie Hydropolis to ikona wśród atrakcji turystycznych Wrocławia. proponujemy animowane zwiedzanie grupowe w formie warsztatowej. Zwiedzających wyposażymy w dziennik podróży i nauczymy prognozować pogodę po chmurach, sprawdzimy PH wody oraz wyruszymy w morskie głębiny, by uwiecznić na rysunkach żyjące w nich stwory. Wszystko z wykorzystaniem ekspozycji.
Seans filmowy w kinie.
Przejazd autokarem.

(cena zawiera Odyseję wodną wraz z biletem wstępu do Hydropolis, bilet wstępu do kina oraz przejazd autokarem)


03.02/ czw.  godz.9:00-12:00/45zł

Etui na telefon wykonanie z filcu, własny projekt, koncepcja, dekoracje.


04.02/ pt. godz.9:00-12:00/45zł

Obraz wełną malowany- warsztaty przy użyciu wełny czesanej, z której dzieci stworzą obraz wg własnego pomysłu, koncepcji.

Cykl warsztatów artystyczno-kreatywnych obejmuje 4 dni po 3 godziny dziennie, ilość  uczestników max 12 osób, zajęcia poprowadzi doświadczona ceramiczka Ewa Maszczyk instruktor Centrum Kultury.


WARSZTATY Z ROBOKLOCKAMI

31.01/pon. godz.10:45-12:15/30zł

01.02/wt.godz.10:45-12:15/30zł

Uczestnicy zajęć będą  pracować z klockami Lego® Mindstorms – ich cechą szczególną jest to, że buduje się z nich konstrukcje zawierające rozwiązania mechaniczne, młodsze dzieci będą konstruowały zwierzątka i inne figurki z klocków lego.


WARSZTATY FOTOGRAFICZNE I CYJANTOPII-prowadzący Wojciech Skibicki

31.01/śr. godz.12:30-14.30/30zł

Warsztaty polegają na omówieniu techniki oraz na samodzielnym pokrywaniu papieru substancją światłoczułą, a następnie tworzeniu własnych kompozycji na papierze, warsztaty z cyjanotypii, są świetną zabawą i wstępem do poznania fotografii analogowej. Uczestnicy swoje prace oprawia w ramkę i zabiorą do domu.

01.02/wt. godz.12:30-14.30/30zł

c.d. warsztatów fotograficznych i cyjanotopii.


WARSZTATY OGRODNICZE – las w słoiku – prowadzący Dorota Klimek i Renata Jurak

03.02/czw. godz.10:00-12:00/45zł

Dzięki odpowiednio dobranym roślinom dzieci będą miały możliwość stworzyć mini ekosystem zamknięty w szklanym naczyniu. Podczas warsztatów tworzenia lasu w słoiku dzieci będą miały okazję stworzyć swój własny mikrokosmos, dowiedzieć się jak rośliny oddychają, jak dobrać materiały oraz jak pielęgnować ekosystem, aby służył jak najdłużej. I co najlepsze – zyskać przepiękną ozdobę do domu!

W skład materiałowy warsztatów, wchodzi słoik, 3 rośliny, kamyczki, dekoracje.


WARSZTATY Z PIERNIKARNIĄ WROCŁAWSKĄ- Piernikowe czary mary-prowadzący Anna Kusmierek-Rudy

03.02/ czw. godz.12:15-13:45/28 zł

04.02/pt. godz.12:15-13:45/28 zł

Zapraszamy dzieci na kreatywne warsztaty piernikowe, dzieci będą według własnego pomysłu lepiły z ciasta piernikowego różności, które wymyślą, następnie zostaną one upieczone, dnia następnego będą dekorowane, gotowe dzieła zabiorą do domu😊


II TYDZIEŃ

CERAMICZNO– ARTYSTYCZNE WARSZTATY – prowadząca Kasia Witke

07.02/pon. godz.9:00-10:30 I grupa: 10:45-12:15 II grupa/38 zł warsztat

Warsztaty ceramiczne, lepienie kamieniczek z gliny samoutwardzalnej.

Zajęcia poprowadzi doświadczony instruktor z Centrum Kultury w Siechnicach, dzieci dostana swoją glinę i będą lepiły kamieniczki według własnego projektu, następnie zostaną one ozdobione, dopracowane pod każdym szczegółem, po ich wyschnięciu każdy uczestnik swoja pracę zabierze do domu!

08.02/wt. godz.9:00-10:30 I grupa 10:45-12:15 II grupa/38 zł warsztat

Warsztaty malowania na torbach bawełnianych.

Każdy uczestnik dostanie torbę oraz zestaw farb, nauczy się nowej techniki malowania na tkaninach, dowie się jakiego rodzaju się używa do tego celu farb i wykazując się swoją weną twórcza pomaluje ją i oczywiście zabierze do domu!

09.02/śr.  godz.9:00-10:30 I grupa 10:45-12:15 II grupa/38 zł warsztat

Warsztaty szklarskie, tworzenie mozaiki z barwnych szkiełek.

10.02.2022 czwartek godz.9:00-10:30 I grupa 10:45-12:15 II grupa/35 zł warsztat

Warsztaty upcyclingowe, tworzenie karmików dla ptaków.

Warsztaty upcyklingowe to nic innego jak przetwarzanie odpadów w surowce. Dzieci dowiadują się, że proces ten pozwala zmniejszyć ilość odpadów, w tym przypadku uczestnicy wykonają karmik dla ptaków z pozyskanych surowców.


WARSZTATY Z ROBOKLOCKAMI- zajęcia z programowania Lego.

07.02/pn. godz.10:45-12:15/30zł

Uczestnicy zajęć będą  pracują z klockami Lego® Mindstorms – ich cechą szczególną jest to, że buduje się z nich konstrukcje zawierające rozwiązania mechaniczne, młodsze dzieci będą konstruowały zwierzątka i inne figurki z klocków lego.


WARSZTATY LEPIENIA FIGUREK Z MASY CUKROWEJ- prowadząca Karolina Zawadzka

07-02/pn. godz.12:30-14:30/40 zł

Zapoznanie się z masą cukrową, poznanie właściwości, możliwości i rodzajów barwienia masy, łączenie kolorów.

Modelowanie figurek, wycinanie elementów, poznawanie technik ułatwiających lepienie.

Wykańczanie szczegółów, oczka, noski, włosy itp. malowanie, pudrowanie, informacje o przechowywaniu, ciekawostki.

08.02/wt. godz.12:30-14:30/38 zł

Słodki laurki – ciasteczka dekorowane lukrem i masa cukrową.

Na warsztatach każdy uczestnik będzie miał do dyspozycji-maty, patyczki modelarskie, wałki, pędzelki, foremki i inne narzędzie, gotowe figurki zabierzemy do domu.


WARSZTATY FOTOGRAFICZNE I CYJANTOPII-prowadzący Wojciech Skibicki

09.02/śr. 12:30-14:30/30 zł

Warsztaty polegają na omówieniu techniki oraz na samodzielnym pokrywaniu papieru substancją światłoczułą, a następnie tworzeniu własnych kompozycji na papierze, warsztaty z cyjanotypii, są świetną zabawą i wstępem do poznania fotografii analogowej. Uczestnicy swoje prace oprawia w ramkę i zabiorą do domu

10.02/czw. 12:30-14:30 30 zł

c.d. warsztatów fotograficznych i cyjanotopii.


ZACZAROWANY OGRÓD- warsztaty las w słoiku –prowadzący Dorota Klimek i Renata Jurak

10.02/czw. godz.10:00-12:00/45 zł

Dzięki odpowiednio dobranym roślinom dzieci będą miały możliwość stworzyć mini ekosystem zamknięty w szklanym naczyniu. Podczas warsztatów tworzenia lasu w słoiku dzieci będą miały okazję stworzyć swój własny mikrokosmos, dowiedzieć się jak rośliny oddychają, jak dobrać materiały oraz jak pielęgnować ekosystem, aby służył jak najdłużej. I co najlepsze – zyskać przepiękną ozdobę do domu!

W skład materiałowy warsztatów, wchodzi słoik, 3 rośliny, kamyczki, dekoracje.

 

* ilość miejsc ograniczona, grupy od 12 do 15 uczestników w zależności od warsztatów, zapisy do 24 stycznia 2022 roku lub do wyczerpania wolnych miejsc.

*koszt warsztatów zawiera wszystkie niezbędne materiały do ich przeprowadzenia.


Klub Tęcza w Świętej Katarzynie, ul. Główna 82

tel. 881 921 620

e-mail: swkatarzyna@kultura-siechnice.pl

*Program zajęć może ulec zmianie. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za zaistniałe zmiany.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial