Zimowe warsztaty artystyczne w Klubie Słońce

w myśl zasady Konfucjusza „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”

I tydzień 10-13.02.2020 (poniedziałek – czwartek) warsztaty w godz. 10:00-14:00, z podziałem na trzy grupy
14.02 piątek wycieczka do Wrocławia – Laboratorium iluzji. Godzi 18:00 zabawa karnawałowa/ kostiumowa dla uczestników warsztatów – udział rodziców mile widziany.

ŚWIAT EXPRESS czyli interaktywne prelekcje podróżnicze
Zapraszamy podczas ferii dzieci do wspólnego zwiedzania różnych zakątków świata! Chcemy podzielić się wspomnieniami i doświadczeniem podróży, pokazać świat naszymi oczami, zdradzić tajemnice i ciekawostki, a do tego zaprosić do wspólnej zabawy. Nasze prelekcje podróżnicze są ubogacone działaniami interaktywnymi związanymi z daną kulturą i tradycją
1. Starożytne igrzyska olimpijskie czyli Grecja
• prezentacja, zdjęcia, ciekawostki o Grecji (z własnych podróży) i wstęp do igrzysk,
• ceremonia zapalenia znicza olimpijskiego – zadania teatralizowane,
• indywidualne i drużynowe konkurencje olimpijskie,
• nauka tańca – grecka zorba,
• sałatka mistrzów czyli wspólne robienie (i jedzenie!) sałatki greckiej.
2. Moja droga czyli Camino de Santiago.
• prezentacja, zdjęcia, ciekawostki o szlaku do Santiago de Compostela (z własnych podróży),
• warsztat teatralizowany o podróżach i marzeniach,
• przygotowanie na podstawie przeżytego warsztatu własnej książeczki „Moja droga”.
Zajęcia prowadzi dyplomowana aktorka, reżyserka teatrów amatorskich, instruktorka teatralna oraz animatorka czasu wolnego Magdalena Pietnoczka i Anna Wilaszek

WARSZTATY KREATYWNEJ PLASTYK I MALARSTWA vedic Art.
Najważniejszym celem w metodzie malowania vedic Art., nie jest nauka malowania,
nie jest też nim nauka technik malarskich, ani malowanie z intuicją, ani też wykorzystywanie wiedzy i myślenia. Najważniejszym celem metody jest nauczenie się używania prawej półkuli mózgowej i wykorzystywania jej do tworzenia. Aby być twórcą nie potrzebujemy szeroko pojętej wiedzy na temat sztuki, ale potrzebujemy swojej własnej kreatywności, którą z kolei możemy odkryć przez dotknięcie- odkrycie własnej prawdy i wyrażenie jej przez wymalowanie, bez zbędnych tłumaczeń i logicznej analizy.
Prowadzącym warsztaty nie chodzi tylko o wyrabianie umiejętności dostrzegania piękna i brzydoty, ale o doskonalenie zdolności wartościowania, ingerowania i zmieniania swego otoczenia, o kształtowanie umiejętności zaznawania odpoczynku psychicznego w kontakcie ze sztuką. Zajęcia będą miały także charakter proekologiczny – dzieci poznają jak w twórczy sposób można wykorzystać pozornie niepotrzebne materiały, a przede wszystkim mali artyści rozwijają swoją dziecięcą ekspresję, wyobraźnię i dobrze się bawią. Uczą się poszanowania wytworów innych ludzi, wyrażania opinii i ocen na ich temat, bez urażania uczuć ich twórców, dostrzegania piękna w wytworach kultury. Rozwijają aktywność, ekspresję twórczą.
Prowadząca –Joanna Idczak zajmuje się naturo-terapią szeroko rozumianą. Jest instruktorem malarstwa intuicyjnego w klubie Słońce.

WARSZTATY MUZYCZNE Z ANIMACJĄ -teatr, muzyka, animacja.

Zajęcia stanowią szczególną formę aktywności i ekspresji twórczej. Dzieci będą uczyć się wyrażania przeżyć, nastrojów, emocji za pomocą gestów, ruchów, mimiki, co doprowadzi do odkrywania swoich uzdolnień scenicznych i tanecznych.

Warsztaty pomogą w rozwijaniu koordynacji wzrokowo- słuchowo- motorycznej, koncentracji, ćwiczeniu pamięć i oddechu oraz  logicznego myślenia. Rozbudzają wyobraźnie sceniczną i scenograficzną.

Prowadzący: Michał Szymański – aktor etatowy w Capitolu, tancerz, nauczyciel. Absolwent Wydziału Aktorskiego PWST Wrocław, ukończył studia w Rotterdamie w Codarts – Academy of Arts.

……………………………………………………………..

II tydzień 17-20.02.2020 (poniedziałek – czwartek) warsztaty w godz. 10:00-14:00, z podziałem na trzy grupy
21.02. piątek wyjazd do Wrocławia – kino.
Rodzinne zakończenie warsztatów (uczestnicy warsztatów i rodzice)- godz 18:00 przy klubie Słońce – ognisko, kiełbaski i wspólne śpiewanie przy akompaniamencie gitary.

WARSZTATY AKTORSKIE

1. Jestem częścią świata – warsztat poświęcony świadomości ciała i panowania nad nim, ćwiczeniom prawidłowego oddechu, pracy z partnerem scenicznym. Wspólnie będziemy tworzyć etiudy, konstruować sceny, bawić się, układać żywe rzeźby i żywe scenografie; wcielać w życie wszelkie pomysły grupy, pobudzać kreatywność.
2. Muzyka we mnie i wokół mnie – warsztat poświęcony pracy z ruchem, ruchem scenicznym, choreografii i pantomimie, oparty na muzyce i rytmach.

W pracy warsztatowej wykorzystywane będą teksty literackie dla dzieci, różnorodna muzyka (kształtowanie umiejętności mówienia na mikrofon; jak można dobrze wykorzystać mikrofon na scenie).
Zajęcia prowadzi dyplomowana aktorka, reżyserka teatrów amatorskich, instruktorka teatralna oraz animatorka czasu wolnego Magdalena Pietnoczka i Anna Wilaszek

WARSZTATY – ROBOKLOCKI

Kreatywność
Logistyka
Operatywność
Cierpliwość
Koordynacja
Inspiracja
Lego pobudzają myślenie przestrzenne i konstruktorskie.
Rozwijają umiejętności matematyczne, zaszczepiają pasję do fizyki. Wydłużają czas koncentracji uwagi i kształtują wytrwałość oraz cierpliwość
w dążeniu do celu a także uczą współpracy zespołowej. Gwarantujemy dobrą zabawę.

WARSZTATY MUZYCZNE Z GITARĄ – zapominane przeboje.

„Powróćmy jak za dawnych lat…” Kiedyś na koloniach, obozach dzieci były rozśpiewane.
Jeszcze dziś niektórym z pokolenia obecnych czterdziestolatków czy pięćdziesięciolatków kręci się łza w oku, gdy wspominają kolonijne dyskoteki, zabawy przy ognisku, kolonijne piosenki przy akompaniamencie gitary. No i przyjaźnie, które czasem zostały na całe życie.

Prowadzący: Michał Szymański – aktor etatowy w Capitolu, tancerz, nauczyciel. Absolwent Wydziału Aktorskiego PWST Wrocław, ukończył studia w Rotterdamie w Codarts – Academy of Arts.

………………………………………………………………

Opłata za tydzień pobytu dziecka 130 zł.
Istnieje możliwość zapisania dziecka od 8:00-16:00 za dodatkową opłatą.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial