Zimowe warsztaty w Klubie Kuźnia

17-21.02.2020 

 

– Taneczne     prowadzenie Edyta Rokita

Warsztaty podczas których dzieci uczą się określonych choreografii stworzonych przez nauczyciela, będących indywidualną interpretacją określonych utworów muzycznych. Podczas zajęć dzieci będą mogły poznać podstawy różnych styli tanecznych takich jak hip-hip, house, a także podstawy techniki jazzowej oraz baletowej. A wszystko to przeplatane będzie grami i zabawami ruchowymi

 

– Roboklocki   Podczas zajęć dzieci uczą się:

  • uczą się współpracy indywidualnej (dziecko – dziecko) oraz współpracy grupowej
  • poznają i utrwalają kolory, wielkości i kształty, uczą się porównywać wielkości (długość, ilość, szerokość, wysokość), klasyfikować je i segregować
  • uczą się odwzorowywać powyższe atrybuty na budowanym modelu, uczą się rozróżniać strony – lewa, prawa – zarówno na instrukcji modelu jak i w przestrzeni (np. przesuwamy się w prawo jedno miejsce)
  • uczą się panować nad czasem wykonania zadania
  • uczą się przestrzegać reguł porządku (rozpakowywać i sprzątać)

 

Kreatywna plastyka

Zajęcia kreatywne są ważniejsze niż myślimy, Zajęcia plastyczne uchodzące często jedynie za zwykłą zabawę mogą, realizować wiele zadań i celów ważnych dla rozwijającego się młodego człowieka. Na każdym etapie życia wymagane jest bycie kreatywnym. W pracy zawodowej sympatyzowane są osoby pomysłowe, z twórczym podejściem. Zatem kiedy, jeśli nie w dzieciństwie mamy obudzić pokłady twórczości?

 

Główne cele, jaki niesie udział w naszych zajęciach to:

stymulowanie i rozwijanie wrażliwości wzrokowej, dotykowej i słuchowej

rozwijanie umiejętności koncentracji uwagi

stymulowanie wyobraźni

pogłębianie wiedzy o zjawiskach, ludziach i rzeczach

kształcenie umiejętności współpracy w grupie zadaniowej

rozwijanie samodzielności

pobudzanie i rozwijanie ekspresyjnego wyrażania myśli

 

– Warsztaty tematyczne prowadzenie Sylwia Pioś

 

Poszczególne dni będą dniami tematycznymi połączonymiz warsztatami np: Dziki Zachód i robienie Łapaczy Snów, Dzień kosmiczny i robienie z rolek papieru rakiet , Dzień cyrkowy z warsztatem cyrkowym(monocykl,szczudła, żonglerka), Dzień z Wikingami połączany z wyrobami z ceramiki, zabawa karnawałowa z robieniem masek karnawałowych itp.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial