postać chłopca w kapeluszu niosącego książki. Napis: Dreptaki, powiatowy konkurs poetycki dla dzieci i młodzieży

I Powiatowy Konkurs Poetycki dla Dzieci i Młodzieży „Dreptaki”

to nowa odsłona konkursu, który do tej pory znany był pod nazwą „Mój świat, moja poezja”.

Nazwa nawiązuje do bohatera postaci literackiej, stworzonej przez patrona biblioteki – Andrzeja Waligórskiego, czyli Dreptaka, symbolu przeciętnego Polaka z jego zaletami i wadami.

Rok 2021 jest rokiem szczególnym dla naszej biblioteki. Ponieważ we wrześniu obchodziliśmy 10-lecie nadania jej imienia Andrzeja Waligórskiego. Autor jest znany nie tylko czytelnikom biblioteki, ale też mieszkańcom Wrocławia i powiatu, m.in. dlatego że spora ich część przyjechała tu z Gródka Jagiellońskiego, gdzie Pan Andrzej przez jakiś czas mieszkał z rodziną.

Chcielibyśmy, aby konkurs w tej odsłonie na stałe wpisał się w nasz kalendarz wydarzeń i zachęcał do sięgania po jego twórczość i był przygodą ze słowem pisanym.

Zadaniem konkursowym jest napisanie wiersza.

Tegoroczna edycja nawiązuje do nazwy, kolejne będą do innych elementów z twórczości autora. To dla młodych twórców pobudzanie i rozwijanie ich wyobraźni, gra słów jaka będą mogli podjąć pisząc swoje wiersze.

Zapraszamy do udziału w konkursie dzieci i młodzież!

Konkurs zakłada trzy kategorie wiekowe: klasy IV-VI szkoły podstawowej, klasy VII-VIII szkoły podstawowej, młodzież ze szkoły średniej.

Zgłoszenia do 22/11/2021

Szczegółowe informacje na temat konkursu, a także zgłoszeń do konkursu znajdują się regulaminie.

Konkurs odbywa się pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Wrocławskiego. Nagrody rzeczowe w konkursie finansowane są przez Powiat Wrocławski. 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial