17 maja

Rozpoczynając cykl Siechnickich Wieczorów Filmowych, zapraszamy na spotkanie z Januszem Chabiorem, aktorem teatralnym i filmowym.

miejsce: Klub Relaks w Siechnicach, ul. Fabryczna 15, godz. 18:00

Bilety do nabycia w Centrum Kultury oraz online – KUP BILET

18 maja

miejsce: teren wokół Urzędu Miejskiego w Siechnicach.

Od 12:00 zapraszamy na Jarmark i Animacje dla dzieci:

  • pokazy baniek, balonowe zoo, malowanie buziek, miasteczko rodzinne

A także na występy na scenie:

  • Sami Swoi, Grupa baletowa, SeiRo Voices, Grupa taneczna z Radwanic, Grupa wokalna z Siechnic

Animacje dla dzieci wykona radosny i pełen energii duet She She


Zapraszamy również na koncerty!

17:30 koncert Joanny Kwaśnik - Zalewskiej z Zespołem

Joanna Kwaśnik - Zalewska

Zapraszamy na koncert artystki o wspaniałej jazzowej barwie!

Joanna Kwaśnik to wokalistka, która współpracuje z największymi gwiazdami polskiej sceny.

Do niedawna uczestniczyła podczas koncertów Anny Wyszkoni jako głos wspomagający(chórek), brała udział także w trasie koncertowej zespołu Bracia i Krzysztofa Cugowskiego pod nazwą „Zaklęty Krąg”.

Nagrała wspólnie piosenki z raperem Mezo, które znalazły się na dwóch płytach artysty.

Mają na swoim koncie kilka wspólnych teledysków oraz wiele zagranych koncertów.

Wzięła udział w muzycznych programach telewizyjnych X Factor i The Voice, które przyniosły Asi rozpoznawalność i umożliwiły zagranie wiele swoich koncertów w klubach, na eventach, dniach miast czy imprezach okolicznościowych.

Joanna ukończyła Akademię muzyczną im. Karola Szymanowskiego na wydziale Jazz i Muzyka Rozrywkowa w Katowicach.

Wydała już pierwszą płytę ze swoimi piosenkami z zespołem The Crackers” For you, teraz przymierza się do drugiej swojej solowej.

Grając na scenie już wiele lat, podróżując po całym świecie poznała wielu fantastycznych artystów, z którymi miała okazję śpiewać czy też coś nagrać.

Asia uwielbia śpiewać utwory swoje, ale także z repertuaru największych artystek w stylistyce soulowej, bluesowej czy funkowej.

(źródła: materiały Artystki)

19:00 koncert WANDA I BANDA

WANDA I BANDA

Zapraszamy na koncert legendy polskiej sceny muzycznej.

Zespół Wanda i Banda to przede wszystkim jedna osoba – Wanda Kwietniewskacharyzmatyczna wokalistka, aranżerka i autorka tekstów. Jej charakterystyczny, mocny głos i sceniczna energia wykreowały liderką grupy Wanda i Banda na jedną z czołowych postaci polskiego rocka lat 80.

Debiutancki album z kompozycjami Wandy Kwietniewskiej, Banda i Wanda z 1984, okazał się sukcesem. Zawierał takie hity jak „Nie będę Julią”, „Hi-Fi” czy „Chcę zapomnieć” i uzyskał on status złotej płyty. W tym samym czasie grupa wystąpiła w programie muzycznym Katarzyny Gärtner Żeglując w dobry czas, w którym wyśpiewała piosenkę „Magia sceny” (sł. Jerzy Kleyny). Rok później zespół wydał drugi longplay zatytułowany Mamy czas. Również ten album zdobył popularność, dzięki przebojom „Kochaj mnie miły”, „Mamy czas” i „Para goni parę”. W 1986 rozpoczęto emisję popularnego wówczas serialu dla dzieci i młodzieży Siedem życzeń, do którego zespół nagrał 9 piosenek, a nawet wystąpił w pierwszym odcinku. Utwór tytułowy z serialu stał się przebojem.

Grupa rozwiązała się w 1986 roku. W 1990 i 1993 Wanda Kwietniewska wydała swoje solowe albumy, lecz nie odniosła takiego sukcesu jak w latach osiemdziesiątych. Regularnie występowała też w Opolu. W 1993 roku grupa reaktywowała się i wydała album Ballady rockowe, lecz dwa lata później rozpadła się po raz drugi.

W roku 2000 zespół reaktywował się kolejny raz, już pod nową nazwą Wanda i Banda. Rok później grupa wygrała plebiscyt na przebój Lata z Radiem 2001 premierową piosenką „Te noce są gorące”. Pod koniec 2001 roku zespół wydał nowy utwór „Kanonady, galopady”. Następnie ukazały się dwie kompilacje z największymi przebojami: w 2003 Platynowa płyta (z premierowym singlem „Kaktus”) i w 2005 Złota kolekcja: Hi-Fi (zawierająca nową piosenkę pt. „Fajny numer”). W 2005 roku zespół wydał również singel „Wiruje świat”.

Jesienią 2008 ukazał się długo oczekiwany studyjny album grupy, Z miłości do strun. Znalazło się na nim kilkanaście premierowych piosenek, w tym dwa wspomniane remiksy klubowe. Pierwszą piosenką promującą album zostało nagranie „Nie zmieniajmy się”, na drugi singel wybrano utwór „To nie Polska” poruszający problem emigracji, na trzeci – piosenkę „Miłości żar”, a na czwarty – „Afryka woła nas”. 6 listopada 2009 zespół wydał album z piosenkami z serialu Siedem życzeń, pt. Piosenki z serialu Siedem życzeń. Album promował singel „Głowa do góry”.

10 czerwca 2018 na 55. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, podczas koncertu „Od Opola do Opola” Wanda i Banda z rąk Andrzeja Krzywego i Ifi Ude odebrała nagrodę TVP1 z tytułu 35-lecia pracy artystycznej, a za kulisami fotoreporterzy wręczyli nagrodę dziennikarzy akredytowanych przy festiwalu. Statuetka została wręczona na tzw. ściance, na której fotografowane są wszystkie gwiazdy.

(źródło: wikipedia)

21:00 – 24:00 Music Party


19 maja

miejsce: Tereny wokół Urzędu Miejskiego w Siechnicach

12:00 – 18:00 Zapraszamy na Jarmark oraz Animacje dla dzieci:

  • balonowe zoo, malowanie buziek, miasteczko rodzinne, disco dla dzieci, pokazy baniek, chodzące maskotki, kucyki,

8:00 – 13:00 zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Siechnic

miejsce: Błękina Laguna

Szczegółowe informacje i zapisy w Kole Zacisze – kliknij po dane do kontaktu.


18:00 Msza Święta w kościele parafialnym w Siechnicach, a po niej koncert folkowego zespołu Gieni Dudki.


Udział w Dniach Siechnic jest bezpłatny. Jak co roku zapraszamy do wspólnych i radosnych obchodów dnia naszego miasta.

Do zobaczenia!