CO W TRAWIE PISZCZY

„Co w trawie piszczy? Rodzinne warsztaty edukacyjne”

12 – 13 września 2020r.

Projekt jest jest realizowany w ramach Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw i finansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020

Z przyjemnością zapraszamy  mieszkańców gminy Siechnice na rodzinne warsztaty edukacyjne zatytułowane „Co w trawie piszczy?”.  W ramach projektu zapraszamy do udziału w czterech różnych bezpłatnych warsztatach:

 

  • 12 września 10.00 – 13.00 WARSZTATY PTAKI – BUDKI LĘGOWE
  • 12 września 13.30 – 15.30 ŻYCIE PSZCZÓŁ – MOBILNA PASIEKA

 

  • 13 września 10.00 – 13.00 WARSZTATY OWADY – SKRZYNKI DLA OWADÓW
  • 13 września 13.30 – 15.00 POKAZ SZKOLENIA PSÓW – KONSULTACJE BEHAWIORYSTYCZNE

 

POKAZ SZKOLENIA PSÓW – KONSULTACJE BEHAWIORYSTYCZNE

Pani Dominika, zoopsycholog z wykształcenia, ale przede wszystkim wielki miłośnik zwierząt, wprowadzi nasze pociechy w niezwykły świat zabawy z czworonogami, pokaże jak mądre potrafią być psy i jak możemy tworzyć z nimi jedność. Dorosłym członkom rodziny udzieli porad behawioralnych, odpowie na pytania dotyczące naszych pupili.

ŻYCIE PSZCZÓŁ – MOBILNA PASIEKA

Jak żyją pszczoły – ich społeczność, inteligencja, strategia mogą nas zachwycić, żyją z nami od tysięcy lat! To temat kolejnych warsztatów. Pani Ela podczas warsztatów dostarczy nam cennej wiedzy na temat społeczności pszczół, może uda się zainspirować dorosłych uczestników warsztatów i  zarazić pasją, być może w przyszłości, zechcemy być blisko natury i w praktyce poznawać te niezwykle cenne owady. Warto posłuchać, zobaczyć, a co będzie dalej czas pokaże

WARSZTATY PTAKI – BUDKI LĘGOWE

Warsztaty robienia budek lęgowych –  teraz coś dla rodzinnych majsterkowiczów. Podczas warsztatów uczestnicy zdobędą wiedzę na temat ptaków w naszym ekosystemie i dowiedzą się jakie budki stosujemy dla danego gatunku ptaków. Dzieci, z pomocą rodziców, wykonają budki lęgowe dla ptaków oraz dowiedzą się gdzie i jak je wieszać, na co należy uważać oraz w jaki sposób przygotować się do dalszej opieki nad stworzonymi budkami.

WARSZTATY OWADY – SKRZYNKI DLA OWADÓW

Budowanie skrzynek dla ptaków to świetna zabawa dla całej rodziny.  Niestety my, ludzie wprowadzając zmiany w naturalnym środowisku przyczyniamy się do tego, że owadom grozi  wyginięcie, dlatego bierzemy się do  dzieła!


Na warsztaty obowiązują zapisy poprzez formularz online. Ilość miejsc ograniczona!

Wszystkie warsztaty w ramach projektu odbywają się w parku w Świętej Katarzynie przy ulicy Parkowej. 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial