CIEPŁE SPOJRZENIE NA SIECHNICE

W ramach projektu Ciepłe spojrzenie na Siechnice, którego sponsorami są 𝐏𝐆𝐄 Energia Ciepła oraz 𝐊𝐨𝐠𝐞𝐧𝐞𝐫𝐚𝐜𝐣𝐚, Centrum Kultury w Siechnicach – Miejska Biblioteka Publiczna w Siechnicach zaprasza na cykl spotkań i warsztatów z polskimi pisarzami.
Nasza oferta będzie bardzo różnorodna i każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Przed nami spotkania dla fanów kryminałów, fantastyki, komedii czy powieści historycznych.
Warsztaty literackie to z kolei propozycje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Poza tym zapraszamy do udziału w konkursach realizowanych także w ramach projektu.

Ciepłe spojrzenie na Siechnice - plakat informacyjny.
 
WYNIKI KONKURSÓW:

W konkursie plastyczno-graficznym dwa wyróżnienia otrzymują:

Szymon Strajt oraz Kesja Dobrzańska.

Nagrodę główną w konkursie zdobywa:

Oliver Krajcer.

W konkursie pisarskim dwa wyróżnienia otrzymują:

Miłosz Grobelny za opowiadanie „Na ratunek Siechnicom” oraz Filip Wlizło za „Legendę o powstaniu Siechnic”.

Nagrodę główną w konkursie zdobywa:

Wojciech Pieprzyca za opowiadanie „Przygoda siechnickich skrzatów”.

Laureatom serdecznie gratulujemy! O sposobie, czasie i miejscu wręczenia nagród powiadomimy w bezpośredniej wiadomości.

Poza nagrodami dla laureatów, na wszystkich uczestników w naszych konkursach będą czekać w bibliotece dyplomy oraz drobne upominki. Po odbiór można zgłaszać się do biblioteki w Siechnicach od 4 grudnia.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych naszych konkursach!


𝐊𝐎𝐍𝐊𝐔𝐑𝐒 𝐏𝐈𝐒𝐀𝐑𝐒𝐊𝐈
Zawsze marzyłeś o stworzeniu opowiadania, ale nie miałeś szansy pokazać swojej twórczości? Piszesz, ale jednocześnie nie miałeś okazji się wykazać? Koniec z pisaniem do szuflady. Teraz możesz przedstawić swój warsztat pisarski. Konkurs „Ciepłe spojrzenie na Siechnice” jest właśnie dla ciebie. Zainspiruj się tematem i stwórz opowiadanie, legendę nawiązujące do tematu. Nie zwlekaj i daj się ponieść wyobraźni! Wyróżniające się prace otrzymają nagrody.
𝐊𝐎𝐍𝐊𝐔𝐑𝐒 𝐏𝐋𝐀𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐘
Wyobraźnia dzieci jest nieograniczona! Jak przestawią ciepło? Co widzą, słysząc hasło „Ciepłe spojrzenie na Siechnice”? Koniecznie chcemy się tego dowiedzieć! Zapraszamy do udziału w konkursie plastyczno-graficznym. Technika pracy jest dowolna. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone.
𝐊𝐎𝐍𝐊𝐔𝐑𝐒 „𝐏𝐑𝐙𝐘𝐆𝐎𝐃𝐘 𝐊𝐎𝐓𝐀 CIEPŁOSŁAWA”
Kot Ciepłosław – na co dzień jest przewodnikiem i ekspertem od ciepła. Posiada na ten temat ogromną wiedze i chętnie przekazuje ją najmłodszym. Jednak co robi w wolnym czasie? Jakie ma przygody? Chętnie się o nich dowiemy! Konkurs jest skierowany do dzieci i ich zadaniem jest stworzenie komiksu z tytułowym kotem w roli głównej. Najciekawsze przygody otrzymają nagrody!
 
Cóż… przed Wami 𝐰𝐢𝐞𝐥𝐞 𝐤𝐫𝐞𝐚𝐭𝐲𝐰𝐧𝐞𝐣 𝐩𝐫𝐚𝐜𝐲, szczególnie przed Waszymi pociechami – życzymy Wam duuużżżżooo ciepła i czekamy na wspaniałe dzieła!
Plakat reklamujący spotkanie autorskie oraz warsztaty z Mateuszem Rogalskim.
Spotkanie autorskie z Moniką Litwinow. 9.11.2023
Spotkanie autorskie z Martą Obuch. 25.11.2025

𝐒𝐩𝐨𝐧𝐬𝐨𝐫𝐞𝐦 𝐩𝐫𝐨𝐣𝐞𝐤𝐭𝐮 𝐣𝐞𝐬𝐭:

Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich 𝐊𝐎𝐆𝐄𝐍𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐒.𝐀., spółka zależna PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, to producent energii elektrycznej i ciepła wytwarzanych w wysokosprawnej kogeneracji, w aglomeracji wrocławskiej. KOGENERACJA składa się z trzech elektrociepłowni: EC Wrocław, EC Czechnica, EC Zawidawie. Od 2000 r. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych. W Siechnicach powstaje obecnie Nowa Elektrociepłownia Czechnica zasilana gazem, która w 2024 r. zastąpi istniejącą jednostkę węglową. Nowoczesna jednostka będzie się składała z bloku gazowo-parowego, kotłowni szczytowo-rezerwowej i akumulatora ciepła.

𝐏𝐆𝐄 Energia Ciepła z Grupy PGE, jest największym w Polsce producentem energii elektrycznej i ciepła, wytwarzanych w procesie wysokosprawnej kogeneracji. Posiada ok. 25 proc. udziału w rynku ciepła z kogeneracji, 16 elektrociepłowni (o mocy cieplnej 6,9 GWt mocy elektrycznej 2,6 GWe) i sieci ciepłownicze o długości 678 km. PGE Energia Ciepła produkuje i dostarcza ciepło dla dużych polskich miast, wśród których znajdują się: Kraków, Gdańsk, Gdynia, Wrocław, Rzeszów, Lublin, Bydgoszcz, Kielce i Szczecin. Spółka jest obecna także w Toruniu, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Zgierzu, Siechnicach i Gryfinie, gdzie jest również dystrybutorem ciepła do klientów końcowych.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial