BIOGRAFIE

„- Co pan najchętniej czyta?
– Biografie. – Mówiąc to, szerokim gestem objął całą kolekcję. – Odkąd przeszedłem na emeryturę, oddaję się badaniu życiorysów innych ludzi i tego, jak dawali sobie radę. W sumie pasja zasługująca na pogardę.
Zaskoczyło mnie zarówno to słowo, jak i ton, jakim je wypowiedział.
– Dlaczego na pogardę?
– Osiągnąwszy mój wiek, człowiek odczuwa, że ma prawo zajmować się tym, co sprawia mu przyjemność. Nie sądzę, by było w tym coś złego, ale może to być dość żałosne. Tak się bowiem nieszczęśliwie składa, panie Bayer, że należę do tej grupy głupców, którzy czytają o życiu innych dla pocieszenia, ponieważ sami tak poplątali własne. Choć pocieszanie się cudzym nieszczęściem jest obrzydliwe, to jednak świadomość, że ci wielcy błądzili tak samo jak my, podtrzymuje na duchu.”

(J.Carroll, Całując ul)

„Gabinet urządzono meblami z ciemnego drewna, a ogrzewany był ogniem płonącym w palenisku. Półki wypełniały książki z pieczęcią Biblioteki na grzbietach, oznaczone kolorami wedle tematyki. Ojciec najbardziej lubił biografie i książki historyczne, więc dominowały oprawy z kasztanowej i niebieskiej skóry. Wykupił dyspensę, by mieć w domu stałą kolekcję, więc większość z tych tomów nie straci ważności ani nie wyblaknie.”

Rachel Caine, Atrament i krew

Biblioteka Publiczna w Radwanicach na wakacyjny czas proponuje dużo książek z literatury biograficznej. W naszej bibliotece oferujemy czytelnikom szeroki wybór interesujących biografii, które warto przeczytać. Każdy znajdzie coś interesującego! Na urlopie mamy więcej czasu dla siebie, no więc i na czytanie.
Od dłuższego czasu ogromną popularnością cieszą się biografię znanych muzyków, sportowców, aktorów czy wybitnych naukowców, lekarzy, malarzy, poetów oraz pisarzy.

Dla osób zainteresowanych życiem wielkich artystów pragniemy zaproponować biografię takich osób jak np.: Vincent van Gogh ,,Pasja Życia” – Irwing Stone, ,,Leonado da Vinci Lot wyobraźni” – Charles Nicholl. Jeżeli lubisz poezję na pewno spodobają Ci się takie pozycje jak: ,,Herbert. Biografia” autorstwa Andrzeja Fanaszki, Kaliny Błażejewskiej „Uparte serce – biografia Poświatowskiej” czy „Ja minę ty miniesz… wspomnienia o Halinie Poświatowskiej”, które zebrała i opracowała Mariola Pryzwan.

Dział książek biograficznych dla dzieci i młodzieży, proponuje także wiele ciekawych opowieści np.:
Agnieszka Frączek – Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą
Książka o dziecięcych latach Juliana Tuwima czyli Julka – wesołego i rozbrykanego chłopca. Julek miał różne „bziki”- tak sam nazywał swoje pasje. Przede wszystkim „bzik” chemiczny. Szesnastowieczny Julek miał zostać chemikiem. Julek miał też swoje ulubione słowo „pojutrze”. Gdy rodzice prosili go np. o pokazanie dzienniczka odpowiadał: „pojutrze”. Ale oczywiście do czasu. A co było dalej przekonacie się czytając książkę.

Zdecydowanie warto czytać dzieciom biografie z serii Nazywam się …  ( Wydawnictwo Media Rodzina) czy  Polscy Super Bohaterowie (Wydawnictwo RM).

Inspiracji do ciekawych biografii szukajcie tutaj: https://lubimyczytac.pl/szukaj/ksiazki?phrase=biografie

Zapraszamy do Biblioteki Publicznej w Radwanicach i do pozostałych Bibliotek CK – książki czekają!

BIOGRAFIE W BIBLIOTECE W RADWANICACH

Zapraszamy do naszych Bibliotek! 

Sprawdźcie księgozbiór nie wychodząc z domu na SZUKAM KSIĄŻKI

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial