Aktywizacja osób starszych 2019

Centrum Kultury w Siechnicach, Klub Relaks

AKTYWNI 50+

Grupa działa prężnie od 2018 roku, organizując spotkania kilka razy w miesiącu. Istotnym elementem aktywności grupy jest gimnastyka przez taniec i zajęcia psychofizyczne, które usprawniają umysł i ciało, jak również są okazją do spędzenia czasu we wspólnym towarzystwie. Zajęcia gimnastyki przez taniec prowadzi Dorota Kamecka. Kilka razy w roku odbywają się wyjazdy do Wrocławia, podczas których grupa uczestniczy w koncertach i zapoznaje się z przestrzeniami kulturalnymi (Narodowe Forum Muzyki, Opera, itp.). Organizowane są Międzypokoleniowe Wieczory Taneczne, które integrują środowisko seniorów z młodszymi mieszkańcami Siechnic. Do tej pory odbyły się 3 Wieczory Taneczne. Aktywni 50+ biorą czynny udział w jarmarkach i dożynkach prezentując swoje rękodzieło. W tym roku grupa odwiedziła Muzeum Narodowe we Wrocławiu (w planach są kolejne wyjścia), poznając ważne dla historii sztuki, ale także dla Polski, dzieła. Listopad był miesiącem warsztatów prawnych, podczas których seniorzy mogą dowiedzieć się jak zadbać o swoje bezpieczeństwo oraz uzyskać porady dotyczące ich osobistych sytuacji. Centrum Kultury stara się uważnie przyglądać seniorom, by odpowiadać na ich potrzeby, dlatego program Akademii Aktywnych 50+ budowany jest na bieżąco w oparciu o sugestie grupy.

PSYCHOFIZYCZNE ZAJĘCIA DLA SENIORÓW

Zajęcia z elementami jogi, stretchingu i gimnastyki pozwalają się wyciszyć i zrelaksować. Prowadzone są raz w tygodniu (we wtorki) przez Kaję Dobrowolską – magister pedagogiki zdrowia, dyplomowaną instruktorkę rekreacji ruchowej o specjalizacji hatha joga. Prowadząca miesza style jogi uzupełniając je ćwiczeniami fizjoterapeutycznymi w celu uzyskania jak najlepszego efektu.

KANTATA

Zespół Kantata istnieje  przy Centrum Kultury w Siechnicach od 1993 r. Repertuar zespołu powstawał przez lata i są to: piosenki ludowe, biesiadne, wojskowe, okolicznościowe, kolędy i pieśni religijne. Różnorodność repertuaru sprawia, że Kantata sprawdza się uświetniając swoimi występami uroczystości gminne takie jak: dożynki, imprezy plenerowe, spotkania rocznicowe i okolicznościowe. Zespół uczestniczy w przeglądach na terenie województwa dolnośląskiego m. in. „Pod Ślężą śpiewanie” – Sobótka, „Nad wodą śpiewanie” – Mietków, „Herodiada” – Cieszków, „Pastorałki” – Poniatowice. W trakcie swojej działalności zespół uzyskał wiele nagród i wyróżnień. Aktualnie chór prowadzi Anna Szul.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial