ACADEMICA

Przynależność do naszej Biblioteki oznacza również możliwość korzystania z zasobów Academiki, czyli cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej książek i czasopism naukowych. Academica udostępnia zasoby cyfrowe Biblioteki Narodowej, w tym współczesne książki i czasopisma naukowe ze wszystkich dziedzin wiedzy. W sumie 3 453 443 publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowszych, objętych ochroną prawa autorskiego.

Nasi Czytelnicy mogą korzystać także z tych zasobów Academiki, które nie są dostępne dla wszystkich (bo są w niej także publikacje znajdujące się już w domenie publicznej), czyli z umieszczonych wśród zasobów Academiki publikacji objętych prawem autorskim. Są one dostępne na dedykowanych terminalach w bibliotekach należących do systemu Academica. Jedną z nich jest Miejska Biblioteka Publiczna w Siechnicach.

Aby skorzystać z tych publikacji, należy zalogować się na terminalu znajdującym się w Bibliotece w Siechnicach, ul. Fabryczna 15.

Wszystkich zainteresowanych tymi wypożyczeniami, a przede wszystkim sposobem korzystania z nich, odsyłamy na stronę Academiki – www.academica.edu.pl

Dodatkowych informacji udzieli pracownik MBP w Siechnicach, oddział dla dorosłych – na miejscu lub telefonicznie tel. 71 311 54 48

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial