SIECHNICE – MIASTO PARTNERSKIE 10. FESTIWALU AKTORSTWA FILMOWEGO

W ramach partnerskiej współpracy z organizatorami Festiwalu Aktorstwa Filmowego serdecznie zapraszamy na spektakle i spotkania z aktorami polskiego teatru i kina. Na początku sierpnia do Siechnic zawitają artyści znani szerokiej publiczności.

Bilety na spektakle i spotkania  w Siechnicach i w Świętej Katarzynie dostępne są online:

www.ekobilet.pl/siechnice

oraz w placówkach Centrum Kultury w Siechnicach

Plakat spektaklu "Za rok o tej samej porze" Zdjęcie Olgi Bończyk i Piotra Gąssowskiego wykadrowane po pół twarzy każdego. Napisy: reżyseria: Grzegorz Chrapkiewicz, scenografia: Wojciech Stefaniak, kostiumy: Sylwester Krupiński, Opracowanie muzyczne: Maciej Makowski, multimedia: Adam Grzybowski.

„Za rok o tej samej porze” – komedia romantyczna z udziałem Olgi Bończyk i Piotra Gąsowskiego.
Spotykają się przypadkiem i spędzają ze sobą noc. On jest świetnie się zapowiadającym biznesmenem, a jego małżeństwo, nie jest aż tak złe, by chciał z niego zrezygnować. Ona ma męża i dzieci. Koniec romansu? Tworzy się miedzy nimi bliskość, która jednak skłania ich do umówienia się za rok, w tym samym miejscu. Znajomość trwa ponad 20 lat, a my dzięki świetnym kreacjom Olgi Bończyk i Piotra Gąsowskiego przyglądamy się ich bliskiej relacji na przestrzeni czasu.
_
08/08/2021 g. 18:00, Siechnice ul. Fabryczna 15

NIEZWYKŁA I PORUSZAJĄCA HISTORIA LEGENDY HOLLYWOOD. Komediodramat.
Znajdujemy się sama na sam z aktorką w jej garderobie. Przed nią koncert w Kopenhadze, jak się okaże ostatni, za kilka miesięcy zginie tragiczną śmiercią. Do wyjścia na scenę zostało kilkadziesiąt minut. Słuchamy opowieści o życiu, karierze, miłościach, dzieciach, wzlotach i upadkach, uzależnieniach, o bezwzględności producentów. Mówiąc w skrócie o świecie, w którym liczy się tylko pieniądz i to, czy ten pieniądz jeszcze możesz zarobić. W 2006 roku sztuka podbiła Broadway.
OBSADA: Hanna Śleszyńska, Hubert Podgórski/ Piotr Tołoczko
___
09/08/2021 g. 18:00, Siechnice ul. Fabryczna 15

Plakat spektaklu "Judy". Na jasnym tle uśmiechnięta kobieta - aktorka grająca główną rolę - Hanna Śleszyńska. Napisy: tekst i reżyseria: Sławomir Chwastowski, scenografia: Witold Stefaniak. kostiumy: Dawid Zalewski, Varvara Froll. Niezwykła i poruszająca historia legendy Hollywood.
Aktor, Zbigniew Zamachowski siedzi na hokerze, przed nim stoi mikrofon, aktor w trakcie mówienia podnosi prawą rękę w geście tłumaczenia czegoś. W tle czarna kurtyna z niebieskim światłem.

WSTĘP WOLNY

Spotkanie ze Zbigniewem Zamachowskim.

08/08/2021 g. 15:00, Święta Katarzyna ul. Główna 82

_

Utalentowany aktor, autor muzyki i tekstów piosenek. Jest absolwentem technikum ekonomicznego i szkoły muzycznej, w 1985 roku ukończył Wydział Aktorski PWSFiT w Łodzi.
Jeden z najpopularniejszych aktorów swojego pokolenia. Grał między innymi w filmach Kazimierza Kutza („Pułkownik Kwiatkowski”, „Zawrócony”, „Sława i chwała”), Krzysztofa Kieślowskiego („Dekalog 10”, „Trzy kolory: Biały”) oraz Andrzeja Wajdy, Jacka Borowskiego, Macieja Wojtyszki, Filipa Bajona i Wojciecha Marczewskiego.
Jego debiut w filmie to wspaniała rola Ryśka w „Wielkiej majówce” Krzysztofa Regulskiego z 1981 roku.
Jest laureatem licznych nagród, zarówno polskich ( Wiktory’93 i ’96, Złota Kaczka’93, Nagroda Bardiniego’97) jak i zagranicznych.
W latach 1985-97 występował w Teatrze Studio w Warszawie. Obecnie pracuje w Teatrze Narodowym. (źródło: filmweb.pl)

ZAPRASZAMY DZIECI!

Znany aktor Zbigniew Zamachowski, którego kochamy m.in. za wspaniały dubbing w filmie „Shrek”, będzie czytał dla dzieci książkę o przygodach Shreka. To wyjątkowa okazja, by posłuchać dubbingu na żywo!
_
08/08/2021 g. 14:30, Święta Katarzyna ul. Główna 82

Zbigniew Zamachowski siedzi na krzesełku i czyta książkę, w ręku trzyma mikrofon. W tle ściana z kolorowymi ozdobami zrobionymi przez dzieci.
Aktor Jan Nowicki podczas przedstawienia w teatrze, na scenie siedzi przy stoliku, na którym stoi lampka i karafka z alkoholem. Aktor ma na głowie kapelusz i patrzy przed siebie.

WSTĘP WOLNY

Wyjątkowe spotkanie z gwiazdą polskiego kina, teatru i telewizji!

JAN NOWICKI – ur. 5 listopada 1939 – zagrał prawie 200 ról w teatrze telewizji i filmowych, m.in. w Niepochamowanym, Wielkim Szu, Magnacie, Sprirali i Sanatorium pod Klepsydrą. Ponad 30 lat był członiekm zespołu Starego Teatru w Krakowie, gdzie zagrał dziesiątki ról, a kreacje Stawrogina w Biesach, Rogozyna w Nastazji Filipownej, Artura w Tangu czy księcia Konstantego w Nocy listopadowej przeszły do historii polskiego teatru. (por. www.wikipedia.pl)

Tego nie można przegapić!!!

_
09/08/2021 g. 17:00, Miejska Biblioteka Publiczna w Siechnicach, ul. Fabryczna 15

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial